wróć do listy
psychoterapeuta-Marta Jabłońska

mgr Marta Jabłońska

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie uczestniczę w 5-letnim, całościowym kursie psychoterapii atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanym przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, który jest organizowany przez Wrocławski Instytut Psychoterapii przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii. Wcześniej ukończyłam wiele kursów i szkoleń, dzięki którym mogę skutecznie pomagać swoim klientom – zarówno dorosłym jak i dzieciom i nadal nie poprzestaję w podnoszeniu oraz doskonaleniu umiejętności zawodowych. W trosce o jak najlepszą opiekę psychoterapeutyczną moich klientów, biorę udział w superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych superwizorów – to znaczy, że kontroluję jakość mojej pracy w sposób wymagany przez kodeks etyczny obowiązujący psychoterapeutę. Swój gabinet prowadzę w Kaliszu. Pracuję integratywnie, co oznacza, że w pracy psychoterapeutycznej łączę podejścia i techniki różnych nurtów psychoterapii. Dostosowuję metody pracy i narzędzia do indywidualnych potrzeb klienta oraz celów, które zostaną wspólnie uzgodnione na początku naszej współpracy. W pracy z klientem dorosłym, preferuję podejście krótkoterminowe – skoncentrowane na rozwiązaniach. Skupiam się na osiągnięciu przez klienta celu, jaki sobie wyznaczył, oraz jego potrzebach i zasobach. Pracę z rodziną opieram na myśleniu systemowym. W pracy z dziećmi i młodzieżą w dużej mierze korzystam z technik terapii poznawczo – behawioralnej a także metody Kids’ Skills opartej na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (PSR).
pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Poznawczo-behawioralny
  • Systemowy
  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dla par
  • Indywidualna
  • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07