wróć do listy
psychoterapeuta- Magdalena Kurowska

mgr Magdalena Kurowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog kliniczny

Psycholog dzieci i młodzieży

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i socjoterapeutą.

 

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży i dzieci w wieku szkolnym. Oferuję także konsultacje rodzicielskie, by wspomóc rodziców w procesie wychowawczym dzieci w młodszym wieku. Zapraszam do kontaktu osoby potrzebujące wsparcia w kryzysie związanym z nagłą sytuacją trudną oraz pacjentów, którzy od dłuższego czasu zmagają się z problemami emocjonalnymi lub zaburzeniami psychicznymi.
 

Swoją wiedzę zdobywałam podczas studiów psychologicznych na Uniwersytecie Gdańskim, specjalizując się w psychologii rodziny oraz psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Ukończyłam dwuletnie Studium Psychoterapii i Socjoterapii Młodzieży realizowane przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej.

 

Jeśli nie mają Państwo pewności, czy psychoterapia to w obecnym momencie właściwa droga i pojawiają się wątpliwości, czy faktycznie jest to potrzebne do osiągnięcia wewnętrznej równowagi, zapraszam serdecznie na konsultacje wstępne. Po kilku spotkaniach będziemy w stanie wzajemnie się poznać, określić cele terapeutyczne oraz ustalić zasady dalszej współpracy.

 

Pracuję w nurcie psychodynamicznym, który polega na pracy w oparciu o relację między pacjentem a terapeutą. Jest to długoterminowa forma pomocy, która ma na celu pomoc pacjentowi z rozumieniu jego sposobu kreowania i odbierania rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej. Psychoterapia psychodynamiczna umożliwia zniesienie nadmiernych mechanizmów obronnych oraz rozpoznanie, nazwanie i wyrażenie w bezpieczny sposób tych części naszych przeżyć wewnętrznych, które do tej pory nie miały szansy zostać dopuszczone do świadomości. 

 

W codziennej pracy z ludźmi najbardziej zależy mi na stworzeniu atmosfery zaufania, życzliwości oraz wzajemnego szacunku. Jestem otwarta na Państwa spostrzeżenia, myśli i uczucia. Moją rolą jest podążanie za Państwem i towarzyszenie w przeżywaniu wspomnień, przyglądaniu się obecnej sytuacji, rozumieniu potrzeb i wyznaczaniu celów na przyszłość.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Gdański
  • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne

Galeria

Gabinet

Zdjęcie-0

Specjalista/Specjalistka

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08