wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Łukaszewska

mgr Anna Łukaszewska

Psycholog

O mnie

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: Psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz Seksuologia kliniczna). Obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.  

Doświadczenia zawodowe zdobywałam w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie oraz Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu. Ponadto współpracowałam z Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Obecnie pracuję w klinice NeuroTeam, Specjalistycznym Centrum Medycznym LacusMed s.c. oraz Centrum Psychoterapii Solutio, gdzie prowadzę konsultacje psychologiczne. Dodatkowo pełnię funkcję psychologa w Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu, gdzie wspieram osoby zmagające się z zaburzonym poczuciem równowagi psychicznej.

Pracuję w podejściu psychodynamicznym, którego głównym obszarem zainteresowania jest więź między pacjentem a psychoterapetą. Wykorzystywana teoria bazuje na dorobku psychoanalizy oraz założeniu o istnieniu nieświadomości i jej wpływu na ludzkie życie.

Zapraszam osoby w kryzysie, zmagające się z poczuciem braku satysfakcji i niezadowolenia z życia, samotnością, jak i trudnościami w bliskich relacjach interpersonalnych. Pracuję z konsekwencjami występowania zaburzeń osobowości i nerwic charakteru przyczyniających się do poczucia cierpienia u pacjentów. Oferuję pomoc osobom pragnącym zgłębienia swoich wewnętrznych motywacji oraz przywrócenia poczucia kontroli w życiu. Przyjmuję głównie dorosłych, natomiast jestem również otwarta na pracę z młodzieżą, uwzględniając specyficzny moment rozwojowy jednostek. Swoją pracę poddaję superwizji u kadry szkoleniowej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno - Zawodowego Psychologa. Zapraszam do kontaktu!

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Doświadczenie
 • Klinika Neuroteam
 • Miejskie Centrum Interwencji Kryzysowej
 • Centrum Psychoterapii Solutio
 • Przedszkole nr 82 Poznań
 • Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c.
Staże i praktyki
 • Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka
 • Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej KCP (w trakcie szkolenia)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09