wróć do listy
psychoterapeuta-Oliwia Wolinowska

mgr Oliwia Wolinowska

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Chcę być wsparciem i w jak najlepszy, dostępny i znany mi sposób pomóc rozwiązać Twoje problemy. W możliwie szybkim czasie, bo wiadomo- nikt nie lubi się męczyć. Chcę nawiązać otwartą i pełną empatii relację, która jest dla mnie kluczowa w pracy. Swój zawód traktuję jako możliwość niesienia pomocy innym- swoistego rodzaju misję. Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Odbyłam praktykę w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na oddziale dziennym oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrocławiu. Ukończyłam studium Psychologii Sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Jestem w trakcie studiów podyplomowych z Przygotowania Pedagogicznego Dla Psychologów w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Prowadziłam terapie indywidualne dla dzieci z niepełnosprawnościami w Fundacji Promyk Słońca we Wrocławiu. Ukończyłam szkolenie TUS w Zespole Fundacji Pomoc Autyzm oraz szkolenie „Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym” z TherapyTools. Aktualnie jestem psychologiem szkolnym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawniczego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. W najbliższej przyszłości planuję rozpocząć szkołę psychoterapii w nurcie systemowym. Stałe poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne kursy i szkolenia, by w pełni rzetelnie i kompetentnie udzielać pomocy.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Praca z osobami LGBTQ+

Nazwanie tego „kim się jest” i co to oznacza w życiu osoby, określenie siebie i swojej orientacji seksualnej i/lub tożsamości płciowej, przygotowanie do coming-out, praca z cierpieniem i trudnościami wynikającymi z interakcji ze społeczeństwem.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet SWPS

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09