wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Nowak

mgr Agnieszka Nowak

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej, diagnostą (ukończyłam podyplomowe studia z Praktycznej Diagnozy Psychologicznej) oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Swoje doświadczenie zdobywałam w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu na Oddziale Całodobowym oraz Dziennym, w Fundacji Non-Licet oraz Dolnośląskim Centrum Alzheimerowskim. Współpracuję także z Centrum Badań Stosowanych nad Zachowaniami Zdrowotnymi i Zdrowiem, prowadząc badania związane ze zmianą zachowań zdrowotnych wśród osób dorosłych i dzieci. 

Kieruję się nauką opartą na dowodach, dlatego w swojej pracy korzystam z technik Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Schematu (TS) oraz podejścia systemowego. Bardzo ważna jest dla mnie etyka wykonywanego zawodu oraz samorozwój, dlatego regularnie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje zawodowe poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. 

Prowadzę terapię zaburzeń lękowych (m.in. nerwica lękowa, fobia społeczna, lęk uogólniony, napady leku panicznego), zaburzeń nastroju (depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa, dystymia). Udzielam wsparcia rodzicom, osobom w trudnej sytuacji życiowej, w kryzysach rozwojowych, małżeńskich i sytuacyjnych. Wspieram osoby w zakresie regulowania intensywnych emocji, z trudnościami z relacjach i kontaktach interpersonalnych.

W kontakcie cenię sobie autentyczność, empatię i akceptację. Bliskie jest mi także holistyczne podejście do życia i spoglądanie na człowieka jako na integralną całość. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, zwolenniczką aktywności fizycznej i kontaktu z naturą.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu
 • Uniwersytet SWPS - Wydział Psychologii - Psychologia Kliniczna
 • Uniwersytet SWPS - Praktyczna Diagnoza Psychologiczna
Staże i praktyki
 • Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego - oddział całodobowy oraz dzienny
 • Dolnośląskie Centrum Alzheimerowskie
Certyfikaty i szkolenia
 • Uczę się ACT – ACT w pracy w traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami – szkolenie on-line prowadzone przez Dr Russa Harrisa (16h)
 • Akademia Psyche – Centrum Szkoleń i Usług Psychologicznych – Rodziny w kryzysie – diagnoza i interwencja kryzysowa
 • Uczę się ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania) – seria szkoleń on-line (podejście FAP, CFT, żałoba, konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji, ACT w odchudzaniu i utrzymaniu zdrowej sylwetki, elastyczność z matrycą ACT)
 • Samobójstwo i próba samobójcza – interwencja kryzysowa – Polskie Towarzystwo Suicydologiczne
 • Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan – Szkolenie z uzależnień behawioralnych
 • Wielkopolskie Centrum Onkologii – Szkolenie personelu medycznego z zakresu psychoonkologii

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08