wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Ortman

mgr Agnieszka Ortman

Psycholog

Psychodietetyk

Psycholog dzieci i młodzieży

Psycholog kliniczny

Konsultacja online

O mnie

Witam serdecznie! 
Jestem psychologiem po studiach magisterskich o specjalizacji psychologia stosowana. W trakcie studiów odbyłam praktyki w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. Krzysztofa Czumy na Oddziale Psychiatrycznym IV Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych dla pacjentów z zaburzeniami afektywnymi i z zaburzeniami osobowości. Wolontariaty opierały się na interakcji społecznej, przeprowadzaniu rozmów i wywiadów diagnostycznych, które w dalszym ciągu predysponowały do udzielenia wsparcia. 
Po ukończeniu studiów odbyłam szkolenie z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania w stopniu I (RTZI), z pomocą którego na co dzień pracuję z pacjentami, interesuję się również metodą ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), która niezmiennie pomaga mi w pracy z klientami. Dodatkowo jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Psychodietetyki. 
Obecnie pracuję w Domu Pomocy Społecznej w Katowicach oraz w szkole średniej, gdzie z powodzeniem realizuje się jako psycholog, udzielając pomocy profesjonalnej poprzez kontakty indywidualne oraz zajęcia grupowe. Jestem poddawana regularnej superwizji. 

Zapraszam serdecznie do kontaktu osoby, które mają trudności z:
- nawiązywaniem i podtrzymywaniem kontaktów z innymi, 
- negatywnymi przekonaniami odnośnie siebie, swojej przeszłości, przyszłości i świata utrudniającymi prowadzenie satysfakcjonującego życia, 
- nieprzystosowawczymi schematami zachowania rządzącymi codziennością, 
- nadmiarem negatywnych emocji,
- odczuwaniem nadmiernego i niadekwatnego lęku w sytuacjach codziennych i nie tylko.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Humanistyczno-społeczny SWPS
  • Podyplomowe Centrum Kształcenia Ustawicznego Andragog
  • Wyższa Szkoła Bankowa
Staże i praktyki
  • Program "Szlachetna Paczka"
  • Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy
Certyfikaty i szkolenia
  • Racjonalna Terapia Zachowania I (RTZI)
Publikacje
  • Film w terapii i rozwoju. Na tropach psychologii w filmie, część 2; rozdział zatytułowany: Filmowe obrazy zaburzeń osobowości. Działania edukacyjne z zastosowaniem filmu "Fantastyczny Pan Lis"

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08