wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Maria Gawrońska

mgr Anna Maria Gawrońska

Psycholog

O mnie

Nazywam się Anna Maria Gawrońska i jestem magistrem psychologii stosowanej w trakcie nauki psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Przez jeden semestr studiowałam także na Uniwersytecie Karola w Pradze. Podczas studiów zrealizowałam moduł specjalizacyjny z psychologii sądowej. 

 

Ukończyłam kurs I stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, organizowany przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Obecnie uczestniczę w 4-letnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej z elementami dialogu motywującego w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie (kurs uprawniający do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty). Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i uczestniczę w szkoleniach doskonalących. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W centrum moich zainteresowań znajduje się psychoterapia (CBT, ACT, schematów), psychopatologia (zwłaszcza zaburzenia snu), psychofarmakologia. Posiadam doświadczenie w terapii własnej. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych. 

 

Obecnie udzielam wsparcia psychologicznego osobom dorosłym w Centrum Medycznym MKK „Trimed” w Łodzi oraz pracuję jako Specjalista HR w firmie McCormick. W pracy z pacjentami wykorzystuję elementy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, dialog motywujący oraz techniki poznawczo-behawioralne. Kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

 

Jeśli doskwiera Państwu smutek i obniżony nastrój, przeżywają Państwo kryzys, żałobę lub doświadczają lęku albo innych trudności oraz cierpienia w codziennym funkcjonowaniu, serdecznie zapraszam do gabinetu.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia Motywacji i Edukacji (w trakcie)
Certyfikaty i szkolenia
 • "Kiedy twój pacjent ma problemy ze snem - szkolenie dla psychoterapeutów", Centrum Terapii Dialog
 • "Lęk uogólniony - praca z pacjentem w nurcie CBT", Psychotesto Centrum Psychologiczne
 • "Techniki CBT w pracy terapeutycznej z pacjentem dorosłym", Psychotesto Centrum Psychologiczne
 • "Praca psychoterapeutyczna z pacjentem z osobowością borderline", Psychotesto Centrum Psychologiczne
 • "Psychoterapia praktyczna", Medyczne Centrum Kształcenia Uniwersytetu Jagiellońskiego, 90h
 • "Zaburzenia odżywiania - rozumienie i psychoterapia", Akademia Moja Psychologia, 18h
 • "Zrozumieć uzależnionego - rzecz o mechanizmach obronnych", Akademia Moja Psychologia, 18h
 • "Warsztat młodego psychologa", Ośrodek Psychoterapii SUKCES
 • TSR kurs I stopnia, Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07