wróć do listy
psychoterapeuta-Jakub Nowalski

mgr Jakub Nowalski

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłem studia magisterskie z psychologii (ze specjalnością: psychologia zdrowia) na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz studia licencjackie z zakresu filozofii i coachingu na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

W swojej pracy korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej, szczególnie skupionych wokół III fali CBT. Po ukończeniu studiów odbyłem szkolenie z zakresu technik Racjonalnej Terapii Zachowania w stopniu I (RTZ I), z pomocą których na co dzień pracuję z pacjentami. Korzystam również z metod wywodzących się z ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), które niezmiennie pomagają mi w pracy z klientami.

Doświadczenie w pracy psychologa zdobywałem w: 

∎ Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny, gdzie uczestniczyłem oraz prowadziłem konsultacje z dziećmi i dorosłymi. 

∎ Pracowni Badań Psychologicznych prowadząc wywiady, badania kwestionariuszowe oraz przygotowując opinie psychologiczne.

Jako psycholog pomagam osobom przeżywającym kryzys osobisty oraz mającym trudności z redukcją stresu. W pracy skupiam się na empatycznym rozumieniu trudności klienta oraz wsparciu w ich rozwiązywaniu. Duży nacisk kładę na budowę relacji opartej na szczerości i zrozumieniu drugiej osoby. 

Pracując z klientem coachingowym korzystam z narzędzi o potwierdzonej skuteczności, aby wspólnie z klientem dostrzec możliwości, które mogą pomóc w osiągnięciu ustalonego celu.

Regularnie biorę udział w szkoleniach i konferencjach, poszerzając swoją wiedzę na temat ludzkiej psychiki.

_________________________________________________________________


Konsultacje online odbywają się za pośrednictwem platformy Google Meet lub Skype. Wymagane są: kamera, mikrofon oraz słuchawki. 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – Psychologia (2019 - 2020)
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach – Psychologia (magisterium) (2015 - 2020)
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach – Doradztwo Filozoficzne i Coaching (licencjat) (2016 - 2019)
Staże i praktyki
  • Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny (2019)
  • Pracownia Badań Psychologicznych (2018)
Certyfikaty i szkolenia
  • Pracowania Racjonalnej Terapii Zachowania – Racjonalna Terapia Zachowania (2020)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07