wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Wrześniowska

mgr Joanna Wrześniowska

Psycholog

Interwent kryzysowy

Psycholog sportu

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem klinicznym i śledczym, terapeutką i trenerką. Moje główne obszary zainteresowania to depresja, szeroko pojęte lęki, wewnętrzne konflikty i wszelkiego rodzaju trudne wydarzenia oraz traumy.

Wierzę, że skuteczne wsparcie psychologiczne sprzyja rozwojowi osobistemu i pełnemu doświadczaniu życia we wszystkich jego aspektach.  

Od 2011 stosuję głównie Terapię Akceptacji i Zaangażowania (ACT). W 2013 roku skończyłam kurs terapii traumy EMDR i od tamtego czasu nie wyobrażam sobie, jak można bez niej pracować. Wykorzystuję także różnorodne techniki behawioralne oraz relaksacyjne. Prowadzę Trening Samowspółczucia

Należę do Association for Contextual Behavioral Science, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Jestem certyfikowanym terapeutą pierwszego stopnia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing - Terapia Odwrażliwiania za Pomocą Ruchu Gałek Ocznych). Terapia ta jest najskuteczniejsza w pracy nad różnego rodzaju traumami, od doświadczeń wykorzystywania, przez wypadki, katastrofy, rozwód, po trudne wydarzenia dnia codziennego.

Pracuję w języku polskim i angielskim, tylko i wyłącznie online.

W 2013 r. brałam udział w unikalnym warsztacie Kellego Wilsona, współtwórcy Terapii ACT. Pracuję pod stałą superwizją. Regularnie uczestniczę w kursach, warsztatach, sympozjach i konferencjach.

Jestem autorką i współautorką książek: "Narkotyki w szkole i w domu", "Nie, które buduje", "Narkotyki - inni biorą, ty nie musisz", "Narkotyki, nie dziękuję". Mój artykuł "Niedoskonali, wolni, szczęśliwi" znalazł się w antologii Charakterów "Ogarnij się. Jak skutecznie rządzić sobą" wydanej w 2016r.

Byłam jedyną prelegentką z Polski podczas VIII Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS, poruszającą kwestie profilaktyki wśród młodzieży oraz współzałożycielką Młodzieżowej Grupy przeciwko AIDS pod auspicjami przewodniczącego WHO.  

Oto czym głównie się zajmuję, ale warto zadzwonić z każdym problemem bo najważniejszy w wychodzeniu do dobrego życia jest pierwszy krok: 

- depresja 
- lęki
- próby samobójcze 
- trudne wydarzenia i traumy 
- problemy w zarządzaniu złością

- kryzysy psychologiczne
- trema, blokady, psychologiczne konflikty interesów
- poczucie beznadziei
- trudności życiowe
- syndrom chronicznego zmęczenia
- zaburzenia psychosomatyczne 
- prokrastynacja

 

Więcej informacji na mojej stronie wrzesniowska.pl

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet SWPS
  • Uniwersytet SWPS

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08