wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Żbikowska

mgr Magdalena Żbikowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Psycholog dzieci i młodzieży

Seksuolog

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Mam na imię Magda jestem psychologiem i psychoterapeutką, w trakcie specjalizacji seksuologicznej. Ukończyłam pedagogikę oraz studia psychologiczne na Wydziale Uniwersytetu SWPS w Poznaniu o specjalności psychologia kliniczna. Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, w którym kontynuuję szkolenie terapeutyczne z zakresu terapii systemowej. Ponadto jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej. Systematycznie wzbogacam swoją wiedzę i poszerzam kompetencje zawodowe, biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach w certyfikowanych ośrodkach. Zajmuję się terapią oraz interwencją kryzysową, dzieci, młodzieży – mających problemy emocjonalne i z relacjami, oraz osób dorosłych znajdujących się w kryzysie – egzystencjalnym, życiowym, zawodowym czy doświadczających sytuacji trudnych, które pojawiają się na różnych etapach naszego życia. Sytuacje te związane są m.in.: ze stresem, stratą bliskiej osoby, niską samooceną, nałogami, trudnościami w nawiązywaniu kontaktów/relacji z drugim człowiekiem. Ukończyłam kurs dokształcający z zakresu terapii par, psychoterapii dzieci i młodzieży. W pracy zawodowej szczególną uwagę poświęcam relacją człowieka z innymi ludźmi oraz tym jak te relacje wpływają na życie zawodowe i prywatne. Udzielam wsparcia dorosłym i dzieciom pod postacią terapii indywidualnych, terapii par oraz terapii rodzin z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego i seksuologicznego.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
 • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • WTTS- Psychoterapia Systemowa,
 • SWPS - Psychologia kliniczna
 • UAM Seksuologia kliniczna
 • Kurs z zakresa terapii dzieci i młodzieży
 • kurs z zakresu terapi ACT- psychologia poznawczo behawioralna

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07