wróć do listy
psychoterapeuta-Maria Foryś

Maria Foryś

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog dzieci i młodzieży

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

Maria Foryś jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (pedagogika, studia doktoranckie), Uniwersytetu SWPS (psychologia), Uniwersytetu Śląskiego (neurologopedia) oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (logopedia). Ponadto jest certyfikowanym, czynnym terapeutą metody terapii kognitywnej Instrumental Enrichment (Izrael, prof. R.Feuerstein). Uczestniczy w Szkole Psychoterapii Poznawczo - Behewioralnej rekomendowanej przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Od wielu lat  prowadzi zajęcia z studentami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała również z Akademią Ignatianum oraz Małopolską Wyższą Szkołą im. Józefa Dietla w Krakowie. Prowadziła tam kursy z zakresu zaburzeń w rozwoju i zachowania, diagnostyki i terapii, logopedii i neurolingwistyki. Jest autorką wielu artykułów naukowych oraz haseł w Encyklopedii pedagogicznej XXI wieku oraz współautorem opublikowanego przez MEN krajowego modelu pracy z uczniem zdolnym.
Najważniejszą częścią jej życia zawodowego jest praca terapeutyczna. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Od wielu lat dokłada starań, aby pomagać innym w rozwiązywaniu ich problemów natury psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i neurologopedycznej. W związku z tym pracuje również w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krakowie oraz prywatnym gabinecie psychologiczno - neurologopedycznym Centrum Terapii i Nauki Educare.
Posiadane przez nią zróżnicowane wykształcenie oraz ogrom doświadczeń, pomagają jej w stawianiu kompleksowych diagnoz  psychologicznych i neurologopedycznych, dotyczących wielu aspektów ludzkiego życia: od określonych predyspozycji przez zdolności, po diagnostykę zaburzeń, w tym zaburzeń języka i mowy. W rozwoju jej kwalifikacji znaczącą rolę odegrały również staże w szpitalach, m.in w Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz licznie zrealizowane szkolenia uprawniające do stosowania metod diagnozy i terapii, a także podejmowanie roli koordynatora ds. standardów poradnictwa psychologiczno - pedagogicznego w woj. małopolskim. 
Dbałość o właściwy dobór metod i technik terapeutycznych to jedno z ważniejszych zadań, jakie stawia sobie jako psycholog i neurologopeda. Informacje zwrotne od jej pacjentów dotyczą m.in. kreowania poczucia bliskości, dzięki czemu mogą oni zdobyć się na pogłębioną i szczerą rozmowę terapeutyczną. Pani Maria Foryś kierując się dobrem pacjentów nieustannie rozwija swoją wiedzę i warsztat metodyczny, co pozwala jej poznać i zrozumieć  obawy i  potrzeby pacjentów oraz udzielać im pomocy dostosowanej do ich potrzeb. Dzięki temu jest cenionym w środowisku specjalistą.  
Serdecznie zapraszamy !
                                                                                                      
http://psychologlogopedaniepolomice.pl/

​​​Opłatę za wizytę dokonuje się przed jej rozpoczęciem. Wpłata na konto:
ING Bank Śląski:  34 1050 1445 1000 0092 3349 8303 w tytule wpisujemy: Nazwa usługi, np. 1 wizyta, terapia psychologiczna,  imię i nazwisko zamawiającego.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Grupowa
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Jagielloński
 • Uniwersytet Śląski
 • Uniwersytet HumanistycznoSpołeczny SWPS
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim
 • Wyższa Szkoła Humanitas

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08