wróć do listy
psychoterapeuta-Renata Michalska

mgr Renata Michalska

Psycholog

Psycholog kliniczny

Psychodietetyk

Konsultacja online

O mnie

Bezpłatne wstępne konsultacje online w ramach akcji “Terapia to nie wstyd”

 Jestem magistrem psychologii kliniczno-sądowej,  dyplomowanym psychodietetykiem Uniwersytetu SWPS,wykładowcą, certyfikowanym trenerem personalnym i instruktorem fitness. 

Obecnie pracuję jako psycholog, psychodietetyk w gabinecie prywatnym Złoty Środek Psychodietetyka i trening personalny. Wykładam w szkole policealnej TEB Edukacja Kraków na kursie trenera personalnego.  Współpracuję z firmą Probiznes w projekcie aktywizacyjnym osoby wykluczone do pracy oraz prowadzę dla uczestników projektu konsultacje diagnostyczne oraz jestem trenerem na szkoleniach z zakresu kompetencji społecznych jak nauka pozytywnego myślenia, asertywność, radzenie sobie ze stresem. Biorę udział w akcji “Terapia to nie wstyd”. Dbając o swój rozwój podnoszę swoje kompetencje biorąc udział w szkoleniach i webinarach psychologicznych i z zakresu odżywiania. Prywatnie uwielbiam taniec, sport, gotowanie, malowanie i górskie wycieczki.

W swojej pracy łączę moje pasje: psychologię, sport oraz zamiłowanie do zdrowego odżywiania. Uważam, że aby mieć balans w życiu warto podchodzić do niego holistycznie. Tak samo w pracy z pacjentem zwracam uwagę na problemy natury psychologicznej ale również na ciało, jakość odżywiania, nawyki związane z ruchem czy innymi aspektami jak dbanie o równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Psychika wpływa na ciało, a ciało na psychikę nie można tego oddzielić. Prowadząc pacjenta zależy mi głównie na skuteczności metod, pracuje w oparciu o techniki poznawczo-behawioralne, które cieszą się najwyższym pozytywnym wpływem na zmianę zachowania zarówno w obszarze problemów radzenia sobie ze stresem, obniżonym nastrojem, lękami czy zaburzeniami odżywiania, jedzeniem emocjonalnym. W pracy, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie kierują się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Zdaję sobie sprawę, że każda zmiana nie jest łatwa i zależy mi aby pacjentowi towarzyszyć w jego drodze z akceptacją, życzliwością, zrozumieniem, empatią bez oceniania i dając wsparcie w często ciężkich momentach życia. Moim mottem jest “skuteczność, motywacja i wsparcie”, które są kluczowe w dokonaniu zmian. 

Zapraszam do współpracy osoby chcące rozwiązać swoje trudności związane ze stresem, obniżonym nastrojem, nadwagą, niedowagą, zaburzeniami odżywiania, jedzeniem emocjonalnym, zajadaniem stresu, ciągłym odchudzaniem bez efektów, a także chcące poprawić swoje umiejętności w zakresie asertywności, radzenia sobie z emocjami, komunikacją, wprowadzania nowych nawyków tak aby mieć zrównoważony styl życia i cieszyć się z każdego dnia i doceniać jego uroki.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do ustalenia terminu wizyty,

mgr Renata Michalska

 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet SWPS

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08