wróć do listy
psychoterapeuta-Sylwia Kalinowska

mgr Sylwia Kalinowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Nazywam się Sylwia Kalinowska. Jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym w trakcie szkolenia w Instytucie Analizy Grupowej “Rasztów”. Zapraszam na konsultacje psychologiczne i psychoterapię. Pracuję z osobami 18+.
Wykształcenie: Ukończyłam psychologię (specjalność kliniczna) w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam podyplomowo na SGH i UKSW w Warszawie. Posiadam uprawnienia pedagogiczne.
Szkolenie terapeutyczne: Jestem w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję pod regularną superwizją.
Doświadczenie: Doświadczenie zawodowe zdobyłam prowadząc praktykę własną oraz na stażach klinicznych w Zespole Gabinetów Psychoterapeutycznych “Poza Schematami”, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Środowiskowym Domu Samopomocy “Na Targówku”. Aktualnie pracuję także jako psycholog w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie wspieram młodych dorosłych. Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam w pracy nauczyciela w gimnazjum. 
Z kim pracuję: z osobami dorosłymi (18+), które przeżywają kryzysy, problemy emocjonalne po traumatycznych przejściach, doświadczają przewlekłego stresu, depresji i lęków, zaburzeń psychicznych, bezsenności, zmagają się z natrętnymi myślami, brakiem przebaczenia, samotnością, czują utknęły w życiu, nie są zadowolone z jakości swoich związków, pragną lepiej rozumieć siebie, mają objawy somatyczne (psychosomatyczne), np. zespół jelita drażliwego, astma, bóle głowy, nadmierna masa ciała, choroby atopowe

Moje pasje: Rodzina, literatura, joga Iyengara, bieganie, malowanie intuicyjne Vedic Art oraz pasjami las i góry:)…i oczywiście praca psychoterapeutyczna, która jest dla mnie niezwykłą przygodą polegającą na wspieraniu innych osób w poszukiwaniu sensu życia, ulgi w cierpieniu, uświadamianiu potrzeb… Jestem bardzo szczęśliwa, kiedy mogę towarzyszyć drugiej osobie w jej drodze do zmiany, do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia, bez względu na okoliczności, które temu towarzyszą. Zapraszam na konsultacje. 

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Psychologia (specjalność kliniczna) w Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (mgr, 2019)
 • Psychoterapia w Instytucie Analizy Grupowej "Rasztów" (od 01. 2020)
 • Filologia Polska na Uniwersytecie Warszwskim (mgr, 2000)
 • Public Relations (podyplomowo, 2006)
Staże i praktyki
 • Zespół Gabinetów Psychoterapeutycznych “Poza Schematami”
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
 • Środowiskowy Domu Samopomocy “Na Targówku”
 • Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
 • "Punktus" Punkt Wsparcia dla Usamodzielniającej się Młodzieży z Pieczy Zastępczej i Instytucjonalnej, WCPR
 • Personal Develpment Sylwia Kalinowska, coach, trener rozwoju osobistego, 2006-2018
Certyfikaty i szkolenia
 • Studium Coachingu, GWPS Szkolenia
 • Kurs MBSR Mindfulness Based Stress Reduction, Mindfulness Polska Agnieszka Guzicka
 • ACT Terapia Akceptacji i Zaangażowania, Poza Schematami
 • Radical Forgiveness Institut Polska, certyfikat trenera rozwoju osobistego
 • Uzależnienia Behawioralne, szkolenie APS 2018-2019, dr Magdalena Rowicka

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07