wróć do listy
psychoterapeuta-Sylwia Sawicka

mgr Sylwia Sawicka

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Psycholog dzieci i młodzieży

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pracuję w nurcie psychodynamicznym z młodzieżą od 14 r.ż. oraz z osobami dorosłymi.

 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Brałam udział w Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego na etapie wstępnym. Ukończyłam Podstawy Psychotraumatologii w Instytucie Psychoterapii i Psychotraumatologii TRIADA. Aktualnie uczestniczę w szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.

 

Doświadczenia zawodowe zdobywałam m.in. w Centrum Interwencji Kryzysowej FDDS w Gdańsku oraz w Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach, pogłębiając swoją wiedzę. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

 

Rozpoczęcie terapii zaczyna się od konsultacji. Są to pierwsze 2- 3 spotkania, które służą psychoterapeucie w rozpoznaniu głównych potrzeb i rozmowie o oczekiwanych rezultatach. Jest to czas wzajemnego zapoznania się i wybrania najbardziej dopasowanej formy pomocy do możliwości pacjenta/ki.

 

Celem psychoterapii jest poprawa relacji z samym sobą oraz z innymi osobami. Pacjent/ka poszerza świadomość na temat swoich przeżyć wewnętrznych, przeszłych doświadczeń i bieżących sytuacji. Psychoterapia jest prowadzona w nurcie psychodynamicznym, w którym szczególną rolę odgrywa relacja pomiędzy psychoterapeutą, a pacjentem/ką. Pacjent/ka jest zachęcany/a do swobodnej wymiany myśli i odczuć. Psychoterapia psychodynamiczna jest dla każdego kto chciałby poprawić swoją sytuację, przepracować jakieś przeżycia lub lepiej zrozumieć siebie. Sesje trwają 50 minut i odbywają się z częstotliwością minimum raz w tygodniu.

 

W razie potrzeby innego terminu w gabinecie stacjonarnym lub online, proszę o telefon lub wiadomość e-mail. 

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal- Psychoterapia Psychodynamiczna
 • TRIADA- Psychotraumatologia
 • KCP- Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży (etap wstępny)
 • Uniwersytet Gdański- Psychologia kliniczna oraz psychologia sądowo- penitencjarna
Doświadczenie
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej FDDS w Gdańsku
 • Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA
 • Gdańskie Centrum Równego Traktowania
 • Wydział Pieczy Zastępczej- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Staże i praktyki
 • Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim
Certyfikaty i szkolenia
 • Anoreksja i bulimia- praca z klientem
 • Kompulsywne objadanie się- praca z klientem

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07