wróć do listy
psychoterapeuta-Aleksandra Juszczyk

mgr Aleksandra Juszczyk

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Witaj, Mam na imię Aleksandra Juszczyk i jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji a także doktorantką na Uniwersytecie Warszawskim. Przede wszystkim jestem jednak człowiekiem, którego praca polega na niesieniu pomocy innym ludziom. Ta ścieżka jest moją pasją od 2012 roku. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, integrując także techniki terapii humanistycznej, czy terapii schematu. Prowadzę psychoterapię online, specjalizuję się w pracy z grupą młodych dorosłych. Być może: masz dwadzieścia kilka, lub trzydzieści kilka lat, czujesz, że nie jesteś do końca tu, gdzie chcesz być, borykasz się z problemami dotyczącymi akceptacji siebie, masz w głowie natłok myśli i trudno Ci się z nimi uporać, smutek, powoduje, że wycofujesz się z codziennego życia, lęk sprawia, że ciężko Ci iść dalej. Jeśli, czujesz, że któryś z tych opisów jest Ci bliski, a dodatkowo zastanawiasz się nad wsparciem psychoterapeuty - zapraszam - zgłoś się do mnie. 

Nacodzień pracuję na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW, a także udzielam konsultacji psychologicznych dla studentów SGGW. Do niedawna współpracowałam także z Centrum Praw Kobiet. Pracuję z ludźmi i dla ludzi, a psychologia to nie tylko mój zawód ale także pasja, którą chcę się dzielić z innymi! Stworzyłam gabinet online po to, by każdy mógł korzystać z konsultacji psychologicznych bez względu na miejsce swojego zamieszkania i bez stresu związanego z obcym gabinetem. Zapraszam do kontaktu! Prowadzę również psychoterapię w języku angielskim.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Publikacje
  • "Terapia na wyciągnięcie ręki" - Psychologia w Praktyce
  • Rozdział w książce pod red. Pani Prof. Katarzyny Schier "Samotne Ciało - doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców"

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08