wróć do listy
psychoterapeuta-Aleksandra Karabanowska

mgr Aleksandra Karabanowska

Psycholog

Psychoterapeuta certyfikowany

Psycholog kliniczny

Psycholog biznesu

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem klinicznym i certyfikowaną psychoterapeutką. Pracuję w zawodzie od 12 lat.  Ukończyłam 4-letnie Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii zakończone certyfikacyjnym egzaminem. Z wyróżnieniem ukończyłam studia psychologiczne o specjalności: psychologia kliniczna w Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie Wrocławskim: Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami. Odbyłam liczne specjalistyczne szkolenia z zakresu psychoterapii: m.in. w Laboratorium Psychoedukacji (szkolenie z ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna), Polskim Instytucie Ericksonowskim (łącznie 150 godz. szkoleń tematycznym, w tym roczne szkolenie z psychoterapii małżeństw i par oraz kurs hipnozy ericksonowskiej) oraz w Instytucie Psychologii Zdrowia (roczne studium pomocy psychologicznej dla par). Stale podnoszę swoje kwalifikacje. Obecnie jestem w trakcie rocznego szkolenia z terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim. W swojej pracy opieram się na podejściu integratywnym, które polega na wykorzystywaniu różnych nurtów teoretycznych występujących we współczesnej psychoterapii. Stosuję tylko takie metody, techniki i procesy w psychoterapii, których skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych i w praktyce psychoterapeutycznej.

Najlepszy jest ten czas, który mamy przed sobą” - Milton Erickson. Psychoterapia neurolingwistyczna to zorientowana na cel, integracyjna terapia systemowa. Integracyjna oznacza, że czerpie z różnych podejść terapeutycznych, m. in. podejścia humanistycznego, poznawczo-behawioralnego, systemowego i hipnozy ericksonowskiej. Zorientowana na cel oznacza, że skupiamy się na wyznaczonych przez pacjenta pożądanych zmianach. Ważnym celem pracy psychoterapeutycznej jest wspomaganie w procesie pożądanych dla pacjenta zmian oraz uruchamianie wewnętrznych zasobów, dzięki czemu może w pełni wykorzystywać swój wewnętrzny potencjał w dalszym rozwoju osobistym, doskonaleniu swoich umiejętności, twórczym rozwiązywaniu problemów, realizacji pożądanych celów, czy tworzeniu lepszej jakości życia. W procesie uruchamiania wewnętrznych zasobów wykorzystuję zarówno procesy świadome, jak i nieświadome (poprzez otwieranie dostępu do konstruktywnych aspektów nieświadomości). W celu uświadomienia i zrozumienia genezy problemu sięgam również do teorii psychodynamicznych, a szczególnie ISTDP (intensywna krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna), która obejmuje intensywną, pogłębioną pracę z emocjami i relacjami z ważnymi osobami, w ramach których powstały nieświadome wzorce myślenia, odczuwania i zachowania. Wartości, którymi się kieruje w swojej pracy to przede wszystkim etyka, szacunek dla drugiego człowieka i jego wewnętrznego świata, akceptacja, profesjonalizm, odpowiedzialność oraz ciągły własny rozwój i pogłębianie profesjonalnej wiedzy. Odbyłam także praktyki i staże, m. in. w poradni psychologicznej i szpitalu psychiatrycznym.
Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję stałej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Ericksonowski
 • Integratywny
Rodzaje terapii
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet SWPS we Wrocławiu (5-letnie studia magisterskie, psychologia kliniczna)
 • 4-lenie Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii w Warszawie (certyfikat psychoterapeuty)
 • Polski Instytut Ericksonowski (łącznie 150 godz. szkoleń tematycznym, w tym roczne szkolenie z psychoterapii małżeństw i par, psychoterapia traumy, zaburzeń lękowych i depresyjnych oraz kurs hipnozy ericksonowskiej
 • Laboratorium Psychoedukacji (szkolenie z ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna)
 • Instytut Psychologii Zdrowia (roczne studium pomocy psychologicznej dla par).
 • studia podyplomowe w Uniwersytecie Wrocławskim: Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami.
Staże i praktyki
 • staż w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
 • staż w szpitalu psychiatrycznym

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09