wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Bilon

mgr Anna Bilon

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Psycholog dzieci i młodzieży

Psycholog kliniczny

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Witam serdecznie, 

jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej  i to właśnie z dobrodziejstw nurtu systemowego korzystam w swojej pracy. Ale nie tylko!:) Psychologia to moja pasja, tak samo jak człowiek. Posiadam głębokie przeświadczenie, że zainteresowanie drugim człowiekiem i wiara w jego zasoby, wewnętrzną siłę mogą stać się motorem do pokonania trudności, do zmian, do rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam obserwując pracę innych terapeutów i psychologów w Zakładzie Leczenia Uzależnień, podczas swojej kilkuletniej pracy z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w szkole ponadpodstawowej. 

W moim gabinecie oferuję pomoc w diagnozie problemów, wsparcie w radzeniu sobie z kryzysem życiowym, pomoc parom, pomoc rodzicom z trudnościami wychowawczymi. Zapraszam także do poszukiwania swoich mocnych stron, zasobów, nowych celów, do lepszego poznania siebie.  Gwarantuję dyskrecję i swoje zaangażowanie.

Zapraszam do konsultacji i współpracy.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
 • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej
Doświadczenie
 • Liceum Ogólnokształcące im Emilii Sczanieckiej w Pniewach
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Międzychodzie
Staże i praktyki
 • Zakład Leczenia Uzależnień w Charcicach
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Międzychodzie

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09