
mgr Joanna Kempińska
Psycholożka, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, Coach certyfikowana
- Doświadczenie
- Usługi
- Opinie (1)
- Kontakt
Kluczowe informacje

Miejsce spotkań
online, stacjonarnie

Wiek
40+

Język terapii
polski

Doświadczenie zawodowe
18 lat
O mnie
Jestem psychologiem i psychoterapeutką w trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Ukończyłam również całościowe szkolenie w zakresie terapii schematu, akredytowane przez ISST oraz dwustopniowe szkolenie z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematu. Pomagam osobom zmagającymi się z depresją, zaburzeniami lękowymi (napady paniki, nadmierne zamartwianie się, lęk społeczny), obsesyjno-kompulsywnymi, problemami emocjonalnymi i trudnościami w zakresie regulacji emocji, trudnościami w budowaniu lub utrzymywaniu relacji. Pracuję również z osobami zmagającymi się z niską samooceną, nadmiernym krytycyzmem wobec siebie lub biorącymi na siebie za dużo.
Wspieram w radzeniu sobie silnymi lub niechcianymi emocjami (np. złością, drażliwością, lękiem, smutkiem, wstydem, poczuciem winy) – wspierając w ich poznaniu, zrozumieniu i nauczeniu się reagowania na nie w bardziej adekwatny i użyteczny sposób. Pomagam dostrzec to, co działa i na czym można budować zmianę oraz wypracować umiejętności potrzebne do lepszego radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami, dzięki którym można czuć się pewniej i spokojniej, reagować tak, jak chcemy i osiągać to, co dla nas ważne.
Zapraszam osoby szukające wsparcia w zakresie:
- konfliktów i problemów w relacjach,
- drażliwości, łatwości wpadania w złość i braku umiejętności radzenia sobie z nią,
- niskiego poczucia własnej wartości, braku pewności siebie, nadmiernego krytycyzmu wobec siebie,
- przewlekłego stresu, przeżywanego lęku lub ciągłego stanu napięcia,
- poczucia smutku odbierającego chęć podejmowania codziennych aktywności,
- sytuacji kryzysowej, np. utraty pracy, rozstania,
- przeprowadzenia trwałej zmiany w ważnym obszarze swojego życia.
Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:
Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim (2004), gdzie zrealizowałam ścieżkę specjalizacyjną z zakresu psychoterapii poznawczej i strategii rozwoju osobowości; całościowe szkolenie z Terapii Schematu akredytowane przez ISST (adAlta), Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, oraz Racjonalną Terapię Zachowania (Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej). Jestem certyfikowanym coachem (Szkoła Coachów Meritum; Szkoła Profesjonalnego Coachingu Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego) i trenerką (Szkoła Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego). Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. na Oddziale Leczenia Depresji i Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Uniwersyteckim, na Oddziałach Psychiatrycznym i Dziennym Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego, w Gabinetach Gestaltowskich i prowadząc szereg autorskich warsztatów rozwojowych.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, moja praca podlega regularnej superwizji.
Specjalizacja
- Poznawczo-behawioralny
- Terapia schematu
- TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)
Rodzaje terapii
- Indywidualna
Obszary pomocy
Zaburzenia lękowe
Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).
Obszary
- Fobia społeczna
- Lęk uogólniony (GAD)
- Obsesyjno-kompulsyjne (OCD)
Zaburzenia nastroju i osobowości
Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.
Obszary
- Depresja
- Depresja sezonowa
- Inne zaburzenia osobowości
- Osobowość narcystyczna
Kryzysy
Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.
Obszary
- Kryzys wieku średniego
- Rozwód / rozstanie
- Samotność
- Trudność w znalezieniu partnera/ki
- Utrata sensu życia
- Żałoba
Pokaż więcej
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty