wróć do listy
psychoterapeuta-Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Pracuję z osobami potrzebującymi wsparcia w trudnych momentach życiowych: po stracie bliskiej osoby, podczas walki z chorobą, w okresie dużych życiowych zmian, takich jak ciąża, rodzicielstwo, zmiana/utrata pracy, trudności w związku.

Szczególnie ważna jest dla mnie praca z rodzicami na wszystkich etapach ich rodzicielskiej drogi: od okresu starań o dziecko i ciąży, poprzez czas opieki nad noworodkiem i niemowlęciem (obniżenie nastroju/depresja poporodowa, kłopoty z karmieniem piersią, zmiany w związku po narodzinach dziecka), po trudności wychowawcze i relacyjne z nastolatkiem. Mam również doświadczenie wspierania rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci z niepełnosprawnością.

W pracy terapeutycznej najważniejsze dla mnie jest zbudowanie relacji, w której osoba, która przychodzi do mnie ze swoimi trudnościami, poczuje się bezpieczna, akceptowana i wysłuchana.

Jestem terapeutką humanistyczną w nurcie skoncentrowanym na osobie. Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA (szkoła rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Ukończyłam również podstawowy i zaawansowany poziom szkolenia EFT - terapii skoncentrowanej na emocjach, oraz EFT-C - terapii skoncentrowanej na emocjach dla par. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Głęboko wierzę, że każdy człowiek ma prawo wyboru własnej drogi i wolność poszukiwania szczęścia. Wiem też, że bywają chwile, gdy droga staje się szczególnie trudna, wolność ciąży, a wybory wydają się niemożliwe do podjęcia. To właśnie w tych momentach cenna jest możliwość rozmowy z drugim człowiekiem, “przejrzenia się” w nim, przyjęcia wsparcia.

Dla takich chwil zostałam terapeutką.

Zapraszam do spotkania.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Humanistyczny
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Terapia par

Przepracowanie schematów z rodziny pochodzenia, określenie wzajemnych potrzeb dotyczących np. bliskości, intymności, niezależności, ustalenie wizji wspólnego życia, przygotowanie się do stworzenia rodziny z dzieckiem, przeżycie cierpienia wynikającego ze zmian w relacji.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08