wróć do listy
psychoterapeuta-Mariusz Wisniewski

Mariusz Wisniewski

Psychoterapeuta certyfikowany

Psychodramatysta

Seksuolog

Konsultacja online

O mnie

Mario 58 lat psychoterapeuta terapii ciała, Gestalt,Terapii poznawczo-behawioralnej i pracy z energią seksualną. Konflikty i problemy w relacjach i związkach. Syndrom DDD. Problemy zawodowe ,kierowanie ekipą i zarządzanie. Trener rozwoju osobistego i doradca. Praktykuje od 20 lat w wielu krajach zarówno w terapii indywidualnej jak tez w terapiach grupowych. Pracuje jako wykładowca i prowadzi 2 letnia szkole Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała. Prowadzi zajęcia dla par. Ukończył 5-letnią Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów pracy z ciałem i Gestalt pod kierownictwem dwójki wybitnych terapeutów nowatorów: Clauda Vaux i Eliane Jung-Fliegans w Strasbourgu (Francja). W szkole poznał i miał okazję pracować z tak wybitnymi ludźmi jak Jack Painter – twórca metody Integracji Posturalnej opartej na terapeutycznym dotyku powięzi, współpracując z układem oddechowym z uwzględnieniem ruchów języka i ciała, oraz z Serge Gingerem, pionierem terapii Gestalt na świecie. Ukończył 2 letnia szkołę Paula Rebillot, aktora, reżysera i wybitnego psychoterapeuty twórcy międzynarodowej szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Terapii Gestaltu Eksperymentalnego (The school of Gestalt and Experimental Teaching). Paul przez wiele lat współpracował i przyjaźnił się z Josephem Campbellem i Stanislavem Grofem. Uczył się a potem tworzył wspólnie z Dickiem Pricem, założycielem słynnego ośrodka Esalen w Stanach Zjednoczonych, i bezpośrednim uczniem Fritza Perlsa twórcy terapii Gestalt.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Grupowa
  • Indywidualna
  • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • The school of Gestalt and Experimental Teaching
  • IFCC - Institut de Formation en Thérapie Psychocorporelle Strasbourg

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07