wróć do listy
psychoterapeuta-Monika Marszałek

mgr Monika Marszałek

Psycholog

Interwent kryzysowy

Psycholog kliniczny

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwerstytetu Szczecińskiego. Swoją pracę magisterską poświęciłam tematowi funkcjonowania emocjonalnego rodziców dzieci chorych neurologicznie. Następnie ukończyłam roczny kurs coachingu kryzysowego zbodywając certyfikakt akredytowanego coacha oraz liczne szkolenia w tematyce diagnozowania. Uczę się terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pochodzę z zachodniej Polski, jendnak od 5 lat mieszkam za granicą. Mieszkałam w Niemczech, Austrii, a obecnie we Francji.

Jako mama oraz partnerka, staram się czerpać ze zdobytej wiedzy oraz umiejętności, by w pełni wykorzystywać swoje możliwości i wieść pełne, spełnione i szczęśliwe życie z moją francuską rodziną.

To stąd zrodziła się we mniej misja psychologicznego wspierania osób przebywających na emigracji oraz szerzenia wiedzy na temat zjawiska i specyfiki migracji zagranicznych.

Celem mojej pracy jest pomoc w odkrywaniu i umiejętność wykorzystywania własnego potencjału, przywrócenie równowagi emocjonalnej i budowanie odporności psychicznej po to, aby móc wieść szczęśliwe życie na emigracji.

Pomagam ekspatom, borykającym się z kryzysami rozwojowymi, środowiskowymi, nadmiernym stresem, trudnościami w odnalezieniu się w nowych warunkach kulturowych, na nowym rynku pracy oraz z trudnościami w relacjach.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia schematu
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Szeczeciński Instytut Psychologii (mgr. 2017)
  • Akademia IPTK Coachingu Kryzysowego
Staże i praktyki
  • Oddział Kliniczny Neurochirurgii Dziecięcej Szpital "Zdroje" Szczecin
Certyfikaty i szkolenia
  • Akredytowany Certyfikat Coacha i Mentora Kryzysowego (2020)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Tu21.09
Dziś22.09
Jutro23.09
Fr24.09