wróć do listy
psychoterapeuta-Piotr Panasiuk

mgr Piotr Panasiuk

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychoterapeutą humanistycznym w trakcie szkolenia w szkole psychoterapii Gestalt w Warszawie, przygotowując się do uzyskania europejskiego certyfikatu EAGT (European Certificate of Gestalt Psychotherapy). W swojej pracy wykorzystuje także elementy psychoterapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) ucząc się min. u współtwórców metody: dr Kelly G.Wilson, dr Russ Harris. Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. W ramach studiów i rozwoju własnego przeszedłem kilkuletnią terapię własną. 

Pracą z drugim człowiekiem zajmuje się od ponad 6 lat. Jestem certyfikowanym nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course) i nauczyciel prowadzący w Mindfulness Association Polska. Posiadam ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności. Ukończyłem podyplomowe studium z duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jestem również wieloletnim praktykiem i trenerem Komunikacji Empatycznej ( w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy NVC) i współtwórcą projektu Czuły Wojownik – warsztatów rozwojowych dla mężczyzn. Jestem absolwent studium trenerskiego Porozumienia Bez Przemocy w Collegium Civitas. Posiadam certyfikat trener umiejętności miękkich z 6 letnim doświadczeniem jako trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych – ponad 1000 godzin na sali szkoleniowej na żywo i wirtualnie. Twórca dedykowanych szkoleń dla organizacji z Uważności, Komunikacji, Inteligencji Emocjonalnej, Zarządzania Stresem, Budowania Odporności Psychicznej i innych. Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i posiadam 8 letnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Pomagam osobom które: doświadczają obniżonego nastroju, depresji, smutku, przytłoczenia emocjonalnego; mają niskie poczucie wartości, poczucie osamotnienia; przechodzą przez proces straty, żałoby, trudnych zmian życiowych; mają trudności w relacjach z innymi ludźmi, przechodzą przez kryzys w związku; cierpią z powodu nerwicy, wysokiego poziomu stresu, lęku, natrętnych myśli; doświadczają wypalenia zawodowego, przemęczenia, wewnętrznej pustki, poszukują sensu; zmagają się z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości; chcą pogłębić relacje ze sobą, zwiększyć samo-akceptacje, rozwiązać konflikty wewnętrzne; są LGBT+ na każdym etapie rozwoju tożsamości, doświadczaniem stresu mniejszościowego i innych trudności; pragną lepiej zrozumieć siebie, połączyć się ze swoimi potrzebami, wartościami i zasobami; chcą żyć pełniejszym, szczęśliwym, autentycznym życiem w zgodzie ze sobą i z innymi. 

Chcę wspierać samoświadomość i życzliwość ludzką, aby moi klienci mogli żyć autentycznie, pełnią życia w głębokich relacjach ze sobą, z innymi ludźmi i ze światem. Podstawą mojej pracy jest wieloletnia praktyka własna, głęboka praca wewnętrzna, specjalistyczna wiedza, ciągły rozwój kompetencji, ale przede wszystkim ciekawość, wrażliwość i współczucie w kontakcie z drugim człowiekiem.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
  • Humanistyczny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Galeria

Gabinet

Zdjęcie-0

Specjalista/Specjalistka

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09