wróć do listy
Zdjęcie mgr Yana Kaharlyk

mgr Yana Kaharlyk

Psycholożka, Diagnostka psychologiczna, Psycholożka dzieci i młodzieży

Kluczowe informacje

LocationIcon

Miejsce spotkań

stacjonarnie

AgeIcon

Wiek

20+

LanguageIcon

Język terapii

polski, ukraiński, rosyjski

ExperienceIcon

Doświadczenie zawodowe

2 lata

Praca pod stałą superwizją

Tak

O mnie

Jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym oraz certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Swoje doświadczenie zdobywałam, pracując w przedszkolu, szkole podstawowej, centrum terapii oraz angażując się w działania wolontariackie. Praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pozwoliła mi lepiej zrozumieć różnorodne potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzą się osoby w różnych etapach życia.

 

W swojej pracy stawiam na budowanie bezpiecznej, empatycznej i wspierającej relacji, która umożliwia skuteczne radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi, społecznymi i rozwojowymi. Szczególną uwagę poświęcam indywidualnym potrzebom moich pacjentów, oferując pomoc dostosowaną do ich sytuacji życiowej.

 

Specjalizuję się również w diagnozie:

specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia),

zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) – zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

 

Nieustannie rozwijam swoje kompetencje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach i kursach, by świadczona przeze mnie pomoc była jak najbardziej aktualna i skuteczna.

 

Pracuję z:

dziećmi – wspierając ich w rozwoju emocjonalnym, społecznym i edukacyjnym,

młodzieżą – pomagając w radzeniu sobie z presją, relacjami rówieśniczymi i trudnościami szkolnymi,

 

dorosłymi – towarzysząc w sytuacjach stresu, zmian życiowych, konfliktów oraz w procesie rozwoju osobistego.

 

Wierzę w podejście holistyczne – uwzględniające unikalność każdej osoby i jej historii – oraz we współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu, szacunku i akceptacji.

 

Zapraszam do wspólnej pracy nad poprawą jakości życia i dobrostanu psychicznego.

czytaj więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Grupowa
  • Indywidualna
  • Rodzinna

Obszary pomocy

Zaburzenia neurorozwojowe

Obszar obejmujący zarówno całościowe zaburzenia rozwojowe, jak też zaburzenia neurorozwojowe, skupienia uwagi i koncentracji. Rozpoczynają się one w dzieciństwie i polegają głównie na trudnościach w komunikacji, kontaktach społecznych, wykonywanych zadaniach, czy związane są z nietypowymi zachowaniami. Nie jest to choroba, którą się leczy, a styl zachowania, który wspiera się odpowiednimi oddziaływaniami.

Obszary

Kryzysy

Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.

Obszary
  • Emigracja
  • Rozwód / rozstanie

Związki i relacje

Obszar trudności, które mogą pojawić się w relacji romantycznej (partnerskiej lub małżeńskiej) i powodują cierpienie psychiczne. Pracy może podlegać jedna osoba z relacji lub wszystkie osoby będące w związku (partnerzy_rki).

Obszary

Pokaż więcej

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Akademia WSEI w Lublinie
Doświadczenie
  • Psycholog szkolny SP 51 w Lublinie
  • Psycholog w Centrum Terapii Alma
  • Psycholog w Szkoła w chmurze
  • Psycholog w Niepublicznym przedszkolu terapeutycznym Arka w Lublinie
Staże i praktyki
  • Przedszkole Spynka w Lublinie
Certyfikaty i szkolenia
  • Trener umiejętności społecznych I I II stopnia

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty*
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś25.07
Jutro26.07
ni27.07
po28.07