TW. Depresja, poczucie, że powoli umieram, halucynacje muzyczne.

Mam pytanie co o tym myślicie? Choruję na depresję od około 20 lat. Mam próbę samobójczą za sobą i psychiatryk. Ostatni rok jest jakąś kumulacją. Nie jem, bo biegunki i nie śpię po nawet 6-10 dni, jestem pobudzony i zmęczony, a potem jak zombi śpiący. Ostatni miesiąc doświadczyłem MES zespół ucha muzycznego i utraciłem wzrok na lewe oko, prawie całkiem z dnia na dzień. Wiem, na czym polega MES. Doświadczam halucynacji muzycznych, że słyszę w głowie piosenki kilka godzin jedna, potem inna, tak wyraźnie, że słowa słyszę i zapisuję je na kartce i szukam na YouTube i znajduję. Raz leci cicho, raz głośno, że w radio słyszę inny kawałek niż leci. Zapalnikiem są dźwięki z otoczenia, szumy, wibracje, które powodują, że słyszę muzykę. Jednego dnia maszyna w pracy dająca głośny dźwięk była tak irytująca, myślałem, że zwariuję, bo dźwięk zmienił się w słowa różne powtarzające się, a dzień później śpiewała mi ładnie i przyjemnie. Ogólnie szumy i wibracje powodowały, że piosenkarkę, co słyszałem np. 5 lat temu, nie znam tekstu, gra mi tak przejrzyście, że słowa mogę wpisać na kartce i znajduję ja. Teraz ledwo widzę na lewe oko. Mam wrażenie, że to moje ostatnie lata lub miesiące życia są.

Cyprian

2 tygodnie temu
Kamila Fidziukiewicz

Dzień dobry,

Dziękuję za podzielenie się Pana doświadczeniem. Z Pana opisu można wnioskować, że przechodzi Pan przez bolesny i obciążający czas. Mogę sobie wyobrazić, że jest Pan zaniepokojony o swoje życie. Wspomniane objawy są złożone i mają zarówno psychiczny i fizyczny charakter, które znacznie obniżają Pana jakość życia. W tak kryzysowej sytuacji konieczna byłaby jak najszybsza pomoc specjalistyczna. Może warto byłoby rozważyć spotkanie z psychiatrą? Wspominane poważne objawy jak halucynacje słuchowe i utrata wzroku wymagają konsultacji - nie jest to jasne, czy mają one podłoże psychiczne czy neurologiczne. Co więcej, rozmowa ze specjalistą może okazać się skutecznym podejściem do otrzymania niezbędnego wsparcia. Ważne, aby nie pozostawał Pan ze swoimi problemami sam w trudnym dla Pana czasie.

Pozdrawiam,

Kamila Fidziukiewicz

2 tygodnie temu
Aldona Słysz

Panie Cyprianie, zabrakło informacji czy stale leczy się Pan na depresję u specjalisty? Sugeruję wizytę kontrolną lub pierwszorazową u psychiatry, kontrolę laryngologa a następnie konsultację psychoterapeutyczną w nurcie poznawczo-behawioralnym. Dużo zdrowia!

2 tygodnie temu