Nie podobają mi się narządy płciowe - czy ludzie przychodzą z takimi problemami do psychologa?

Nie podobają mi się narządy płciowe. Swoje również nie do końca, myślę, że mogłyby być bardziej estetyczne przez co też mam niechęć do zbliżeń w świetle dnia. Również penisa nie uważam za szczególnie estetyczny narząd, ale nie przeszkadza mi to w ogóle, bo nie jest mój, a co do swoich narządów płciowych to uważam, że nie pozwalają mi się cieszyć w pełni estetyką swojego ciała. Czy ludzie mają takie problemy? Bo w internecie trafiam na tematy, gdy ktoś pisze, że się wstydzi przed partnerem swojego ciała, ale niekoniecznie znajduje takie wątki, gdzie ktoś ma problem z estetyką tych miejsc tak ogólnie. Wiem, że powinnam przepracować to ze specjalistą i mam zamiar skorzystać z tej pomocy, ale ciekawi mnie czy ten temat się pojawia, czy ludzie przychodzą z nim po pomoc do psychologa, czy ja jestem dziwna, czy po prostu tematy takie są ogromnym tabu?

W

w zeszłym miesiącu
Joanna Łucka

Dzień dobry,

Chciałabym zapewnić Panią, że jak najbardziej - ludzie mają takie problemy i przychodzą z nimi do gabinetów psychologicznych, psychoterapeutycznych i seksuologicznych. Nie jest to wcale aż tak rzadkie zjawisko, jak mogłyby wskazywać fora, na których szukała Pani informacji. Zatem nie, nie jest Pani dziwna :)

Tak jak Pani pisze, warto zająć się tym tematem ze specjalistą seksuologiem. Natomiast taką wizytę zalecam wyłącznie, jeśli czuje Pani dyskomfort w związku z brakiem radości z estetyki swojego ciała. Z tego co Pani pisze, dyskomfort istotnie występuje, np. ograniczając Pani cieszenie się seksem w ciągu dnia.

Życzę Pani wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Łucka
psycholożka

3 tygodnie temu