wróć do listy
psychoterapeuta-Karina Wiencelewska-Piejko

mgr Karina Wiencelewska-Piejko

Psycholog

Psychoterapeuta

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku, kiedy powstał Gabinet Pomost. Od tamtej pory oferuję zarówno terapię tradycyjną w gabinecie, jak i terapię online. Mając tak długą praktykę świadoma jestem zalet i ograniczeń wynikających ze stosowania obu metod pracy.

Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam 4-letni Kurs Psychoterapii Systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej, który posiada rekomendację PTP. Ukończyłam również Kurs Poradnictwa i Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej.

Przez trzy lata mieszkałam i pracowałam w Irlandii. Będąc członkinią Irlandzkiego Towarzystwa Psychoterapii (PSI) miałam możliwość prowadzić terapie osób różnych narodowości w klinikach w Dublinie. Dzięki temu przekonałam się jak istotny jest wpływ warunków kulturowych na człowieka, zwłaszcza żyjącego na emigracji. W tym okresie superwizowałam swoją prace u Margaret O'Reilly Carroll, od której uczyłam się pracy metodami Sensorimotor Psychotherapy.

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach oraz poddając swoją pracę superwizji.

Zawodowo zajmuję się terapią indywidualną osób dorosłych oraz par. W swojej pracy opieram się na doświadczeniu i profesjonalnym przygotowaniu nie tracąc indywidualnego podejścia do każdej osoby. Przyświeca mi bowiem myśl, że każdy człowiek wchodzący do mojego gabinetu posiada wyjątkowy sposób doświadczania życia i samego siebie.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Psychodynamiczny
  • Systemowy
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Jagielloński (2010)
  • Ośrodek Psychoterapii Systemowej (2014)
  • Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej (2010)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09