wróć do listy
psychoterapeuta-Karolina Mucha

mgr Karolina Mucha

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem. 
Przez kilka lat  byłam związana z edukacją alternatywną i ważnym odkryciem w tym obszarze było dla mnie to, że szkoła może stymulować rozwój dziecka i jednocześnie zaspakajać jego potrzeby.
To, co szczególnie fascynuje mnie w psychoterapii to autentyczny kontakt z drugim człowiekiem oraz ciągłe odkrywanie potencjału, który drzemie w każdym z nas.
Obszary, w których pracuję to terapia młodzieży, wsparcie rodziców w problemach wychowawczych, trudnych relacjach z dziećmi oraz terapia indywidualna skierowana do osób dorosłych, które borykają się z nadmiernym stresem, lękiem bądź obniżonym nastrojem.
Nieustannie zdobywam nową wiedzę i doświadczenie a swoją pracę poddaję stałej superwizji.
 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09