wróć do listy
psychoterapeuta-Klaudia Gorgiel

mgr Klaudia Gorgiel

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog dzieci i młodzieży

O mnie

Moją pasją jest pomoc młodym ludziom w drodze do lepszego zrozumienia siebie, swoich uczuć i potrzeb. Towarzyszę również osobom dorosłym w procesie autorefleksji i odkrywania odpowiedzi na ważne pytania. Wierzę, że przeżywane emocje i sygnały z ciała są ważnymi drogowskazami na drodze do wartościowego życia.

Znasz ten stan, gdy z jednej strony pragniesz zwolnić, być bliżej siebie i swoich potrzeb, a z drugiej strony wewnętrzny głos podpowiada Ci niewspierające, nakazujące komunikaty o powinnościach?

Ja znam. I myślę, że wielu dorosłych jak i nastolatków czasem zna. Ale bywają momenty, kiedy czujesz, że utknąłeś w sytuacji bez wyjścia. Ciągłe dążenie do doskonałości lub dopasowywanie się do oczekiwań innych wyczerpuje i sprawia, że możesz zapomnieć, kim naprawdę jesteś i jak chciałbyś żyć.

Stres związany z egzaminami, porównywanie siebie do innych, przekraczanie swoich granic w relacjach, wewnętrzna presja i lęk towarzyszący w pracy – być może wyobrażenie na temat kluczowych obszarów Twojego życia było zupełnie inne, a Ty miałeś czuć rosnące spełnienie i zadowolenie. Tak jednak się nie stało, a dodatkowo coraz częściej towarzyszy ci bezsilność? Razem możemy przejść drogę do uzyskania wewnętrznej harmonii.

Pracuję z młodzieżą i dorosłymi od kilku lat. Towarzyszę im w drodze do lepszego poznania swoich potrzeb, zaopiekowania się swoimi emocjami i odkrywania ich wewnętrznych zasobów.

Psychologia i terapia to moje powołanie. Pamiętam, że jako nastolatka oznajmiłam rodzicom, że chcę zostać psychologiem i zajmować się wspieraniem innych ludzi. Od najmłodszych lat uwielbiałam rozmawiać z drugą osobą, a człowiek zawsze wzbudzał moją ogromną ciekawość.

W pracy terapeutycznej jak i w życiu prywatnym cenię sobie autentyczną, szczerą relację. Atmosfera szacunku, akceptacji i zrozumienia jest dla mnie priorytetem. Wierzę, że taki fundament sprzyja odkrywaniu siebie i dotykaniu ważnych, a czasem również trudnych tematów.

Ciekawość drugiego człowieka wyzwala we mnie motywację do stałego poszerzania i integrowania wiedzy. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym, natomiast inspiruje mnie również terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), mindfulness oraz podejście skoncentrowane na emocjach.

Wierzę, że psychoterapia jest procesem, który dzięki zrozumieniu siebie napędza do zmiany.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Warszawski
  • Centrum CBT (w trakcie)
Staże i praktyki
  • Akademicki Ośrodek Psychoterapii UW
  • Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08