Czy powinienem walczyć o nią do końca, aż mi powie, że to koniec?

Dzień dobry Mam pewien problem, byłem ze swoją było dziewczyna przez 2 lata, zostaliśmy w kontakcie, cała nasza znajomość trwa 6 lat. W lutym ona się mnie spytała, czy chce nam dać jeszcze jedną szansę, ja na początku się zgodziłem, ale na drugi dzień zmieniłem zdanie. Dalej utrzymujemy kontakt. Ostatniej niedzieli powiedziała mi, że z kimś zaczęła się spotykać. Bardzo mnie to zabolało i spytałem się jej czy jest szansa, żebyśmy dali sobie jeszcze jedną szansę? Ona mi powiedziała, że nie jest pewna tego chłopaka i on jest trochę dziwny, I że boi się, że jak da nam drugą szansę to ja znowu zmienie zdanie. Wiem, że moje zachowanie było karygodne, ale niechce jej stracić beż walki. W ta środę mieliśmy iść na tenis, ale musiała odmówić, bo zrobiło się miejsce u kosmetyczki, czy powinienem ja zaprosić w ten piątek do kina? nie chce się jej narzucać, ale też chcę pokazać, że o niej myślę. Czy powinienem walczyć o nią do końca, aż mi powie, że to koniec? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Damian91

2 tygodnie temu
Kornel Miszk

Dziękuję za podzielenie się swoją historią. Sytuacja, w której się znajdujesz, jest z pewnością emocjonalnie skomplikowana, zwłaszcza gdy w grę wchodzą silne uczucia i długi czas wspólnej historii.

Najpierw warto zastanowić się nad swoimi intencjami i emocjami. Zrozumienie, dlaczego chcesz dać tej relacji kolejną szansę, jest kluczowe. Czy jest to wynik głębokich uczuć do niej, czy może obawa przed stratą kogoś, kto był częścią Twojego życia przez tak długi czas? Ważne, abyś był szczery ze sobą i z nią co do tego, co naprawdę czujesz.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz spróbować odzyskać tę relację, kluczowe będzie zbudowanie zaufania. Twoja była dziewczyna wyraziła obawy co do tego, że możesz znowu zmienić zdanie, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę waszą przeszłość. Aby pokazać, że jesteś poważny i zdecydowany, najlepiej podejść do sytuacji z szacunkiem dla jej uczuć i przestrzeni.

Co do zaproszenia jej do kina – to dobry pomysł, jeśli zrobisz to w sposób niezobowiązujący. Możesz zaproponować wyjście, ale z otwartością na jej decyzję. Jeśli powie, że nie jest pewna, uszanuj to i nie naciskaj. Ważne jest, aby pokazać, że jesteś gotowy na odbudowę relacji, ale jednocześnie respektujesz jej potrzeby i decyzje.

Ostatecznie, walka o tę relację nie powinna polegać na naciskaniu czy próbach przekonywania jej na siłę. Lepiej skupić się na budowaniu zdrowej komunikacji, okazywaniu troski i byciu obecnym w jej życiu w sposób, który będzie dla niej komfortowy. Jeśli jednak wyrazi jasno, że nie chce wracać do związku, ważne będzie, abyś uszanował tę decyzję i skupił się na swoim własnym dobrostanie emocjonalnym.

Pamiętaj, że zarówno Ty, jak i ona zasługujecie na szczęście i zdrowe relacje, niezależnie od tego, czy będą one wspólne, czy nie.
Pozdrawiam,
Kornel Miszk

2 tygodnie temu