Jak mam sytuacje rozumieć, czy ona jest zainteresowana dalszą relacją czy raczej nic z tego.

Cześć! Ok miesiąc temu poznałem kobietę, z którą fajnie mi się rozmawia. Zapraszałem ją kilka razy na wspólne wyjścia (chyba randki), na których dobrze się bawiła. Kilka razy siedzieliśmy u niej w domu z nocowaniem, jak i u mnie (do niczego nie dochodziło). Po jednym z wyjść, zaproponowałem, że przeniesiemy sie do mnie, zareagowała z entuzjazmem i nawet zaczęła pakować swoje rzeczy z myślą, że będzie tam nocować. Mój problem jest taki, że nie potrafię jej rozszyfrować, czego ona chce ode mnie. Z jednej strony potrafi się przytulać do mnie, a z drugiej zauważa, że dość często sie spotykamy (chyba mówi to w żartach) i raz nawet dostrzegła to, że sie zagalopowała z tym zabieraniem swoich rzeczy do mnie. Poźniej zaproponowałem kolejny raz, żeby przyjechała do mnie, na co ona odpowiedziała najpierw, że to fajny pomysł, a potem zmieniła nastawienie i odpowiedziała, że jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie, aż finalnie odpisała, że nie będzie u mnie zostawać na noc. Sytuacja jest o tyle dziwna, że podczas następnej interakcji, zaproponowała wspólne spędzanie wieczoru, kiedy ja nie mogłem zostać, więc nie zostałem. Jak mam ta sytuacje rozumieć, czy ona jest zainteresowana dalszą relacją czy raczej nic z tego. Jak ja teraz powinienem sie zachować, jeśli chciałbym ta relacje posunąć dalej?

kolan

w zeszłym miesiącu
TwójPsycholog

Cześć,

nie mogę zaoferować innej pomocy, niż by porozmawiał Pan ze wspomnianą kobietą :) Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co ktoś ma na myśli. Szczera rozmowa, wyrażająca Pana odczucia, obawy i zaobserwowane sytuacje. bez obwiniania, będzie najlepszą i tak naprawdę jedyną możliwością dowiedzenia się więcej o sytuacji :)

Powodzenia!

w zeszłym miesiącu
Anna Martyniuk-Białecka

Również mi się wydaje, że najwyższy czas na szczerą, dobrą rozmowę i wówczas będzie wiadomo, jakie działania podjąć dalej.

Pozdrawiam serdecznie,
psycholog Anna Martyniuk-Białecka

w zeszłym miesiącu
Irena Kalużna-Stasik

Dzień dobry,

Ciężko się domyśleć co ta dziewczyna chcę/planuje, kiedy Pan wprost nie zapyta. Komunikacja jest podstawą w zdrowej relacji, kiedy komunikujemy swoje potrzeby i wartości, to wiemy na czym stoimy i czego możemy się spodziewać od drugiej strony. A także jest to bardzo ważne, gdyż wyrażamy szacunek do siebie i do drugiej strony. Wtedy czujemy, że ta relacja jest szczera, autentyczna i zdrowa. Zachęcam Pana umówić się na rozmowę z dziewczyną i też zakomunikować swoje potrzeby i oczekiwania a także zapytać o to drugą stronę.

Powodzenia!

Irena Kalużna-Stasik -psycholog

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

nikt nie udzieli Panu lepszej odpowiedzi na to pytanie niż sama adresatka, czyli kobieta, z którą Pan się spotyka. To oczywiste, że chciałby Pan wiedzieć, na czym stoi i ku czemu zmierza Wasza relacja.

Myślę, że warto odważyć się na ten krok i odbyć rozmowę ze znajomą. Niestety domysły nie zawsze prowadzą w dobrą stronę.

Pozdrawiam :)

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Waszak

Dzień dobry!

Trudno poznać intencje osoby, o której mamy tak mało informacji. Może lęka się wchodzić w bliskość. Zastanawia, dlaczego trudno Panu rozpocząć szczerą rozmowę na ten temat, tylko snuje Pan domysły. Co zadziewa się w Państwa relacji, że otacza ją aura tajemniczości? Zachęcam do wyrażenia oczekiwań oraz poinformowania, co Pan może ofiarować od siebie. Ważne, abyście oboje czuli się bezpiecznie i budowali związek na zrozumieniu.

Pozdrawiam

Katarzyna Waszak - psychoterapeuta

w zeszłym miesiącu