Od roku spotykam się z chłopakiem i nadal nie potrafię określić, co mnie z nim łączy

Dzień dobry, mam 31 lat. Jestem DDA i WWO, w przeszłości miałam zaburzania odżywiania, choruję na nerwicę i depresję. Od roku spotykam się z chłopakiem i nadal nie potrafię określić, co mnie z nim łączy. Na pewno czuję jakąś więź, lubię go, ale nie było jakiejś fascynacji. Czujemy się w swojej obecności swobodnie, ale często jest nieco nudno. Lubię się z nim spotykać, ale nie odchodzę od zmysłów z powodu tęsknoty. I czasem myślę o poprzednim, niedoszłym chłopaku, jakoś bardziej mnie ciekawił, miałam te motyle w brzuchu, ale był bardzo zazdrosny, obrażalski. Nieraz, kiedy widzę przystojnego mężczyznę to żałuję, że mój chłopak aż tak mi się nie podoba. Naprawdę nie wiem, co robić. Strasznie mnie to męczy i nie chcę nikogo krzywdzić. Nie wiem, jak właściwe powinien wyglądać prawdziwy związek. Co może mi dolegać? Może mam zbyt duże oczekiwania?

I.K.

2 tygodnie temu
Agnieszka Kachel

Dzień dobry

Myślę, że sytuacja, którą Pani opisuje jako problemową jest znacząco powiązana z innymi trudnościami, o których pisze Pani na wstępie. Moim zdaniem nie da się tego rozdzielić i zająć tylko jednym obszarem. Pani doświadczenia, sposób przeżywania, ale też być może niemożność dookreślenia swoich potrzeb i wizji związku, wpływają i będą wpływać na to, jak przeżywa Pani relacje. Raczej zadałabym pytanie: Jak Pani chce, żeby wyglądał Pani związek i czy jest to, aby realistyczna wizja? Można mieć w tym niejasność i poszukać tej odpowiedzi. W tym może pomóc terapia. Jednak kiedy zaznacza Pani, że ma depresję, nerwicę, pochodzi z domu z problemem alkoholowym, a w przeszłości doświadczała zaburzeń odżywiania to tym bardziej to ważne powody, żeby podjąć terapeutyczne kroki i spróbować sobie pomóc.

w zeszłym tygodniu