wszystkie filtry
Filtry

(1)

Avatar

Barbara Ostrowska

Konsultacja online

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Psycholog kliniczny

Nurt:
  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia schematu
Nurt:
  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia schematu
    Rodzaj terapii:
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz magistrem stosunków międzynarodowych.
I offer psychological support also for English-speaking foreigners.

Na co dzień pracuję w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie, współpracuje z Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu,  Poradnią Zdrowia Psychicznego NZOZ DIAMED w Gnieźnie oraz Regionalnym Centrum Zdrowia w Zbąszyniu.

Jestem w trakcie procesu certyfikacji psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz specjalizacji z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) oraz współzałożycielką i członkinią zarządu ACBS Polska. 

Ukończyłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Minfullness-Based Stress Reduction), Mentoring uważności metodą MBSR i MBB (Mind-Body Bridging) oraz liczne szkolenia w terapii ACT i systemowej. Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerzam poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

Swoją ofertę kieruję do osób będących w kryzysie, po leczeniu szpitalnym (w tym psychiatrycznym), będących przewlekle chorych, potrzebujących wsparcia psychologicznego, cierpiących z powodu lęków, depresji, obniżonego nastroju, przewlekłego stresu, mających trudności w relacjach z innymi, w pracy, w związku - a w szczególności w relacjach międzykulturowych. Ponadto, chcących poznać i lepiej zrozumieć siebie oraz lepiej radzić sobie z wyzwaniami codzienności. Oferuję również konsultacje kliniczne i diagnostykę (każde badanie testem psychologicznym poprzedzam konsultacją i pogłębionym wywiadem na pierwszym spotkaniu).

Cierpienie psychiczne trudno ująć w sztywne ramy, czasami trudno jest zwerbalizować co się dzieje a jedno co wiemy to to, że nie jesteśmy szczęśliwi dlatego pierwsze spotkanie ze mną ma charakter konsultacyjno-diagnostyczny, kiedy to pracujemy nad wyodrębnieniem obszarów do wspólnej pracy, nazywamy problemy i określamy cele terapii.

Poza pracą terapeutyczną prowadzę warsztaty psychoedukacyjne, szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, redukcji stresu oparte o techniki mindfulness, treningi kreatywności.

W swojej pracy wykorzystuję podejście poznawczo-behawioralne oraz czerpie z terapii III fali, głównie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), uważności/mindfulness, czy terapii systemowej. Swoją praktykę poddaje regularnej superwizji i przestrzegam zasad kodeksu etycznego psychologa i psychoterapeuty PTTPB.

pokaż więcej
  • Brak wolnych terminów
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09