wróć do listy
psychoterapeuta-Patrycja Nosel

mgr Patrycja Nosel

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Diagnosta psychologiczny

Psycholog sądowy

Psychoterapeuta

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą pracującym w podejściu integracyjnym. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek jest złożoną indywidualnością, dlatego w swojej pracy wykorzystuję dorobek różnych nurtów psychoterapeutycznych. Najważniejszym czynnikiem w mojej pracy z pacjentem jest budowanie i rozwijanie empatycznej relacji terapeutycznej w ten sposób, by mógł się on poczuć w pełni akceptowany i rozumiany. Dzięki lepszemu rozumieniu pacjenta jest możliwe dobranie najbardziej właściwych technik i metod terapeutycznych dostosowanych do konkretnej osoby i trudności, z jaką do mnie przychodzi. W swojej pracy terapeutycznej najczęściej korzystam z dorobku psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej, gestalt, poznawczo-behawioralnej oraz psychodynamicznej.

W trosce o dobro klienta oraz zgodnie z przyjętymi standardami swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Dbam o to, by stale uzupełniać oraz weryfikować swoją wiedzę, umiejętności, a także stale rozwijać swoje rozumienie pacjenta.

Psychoterapia to forma pomocy skierowana do osób dorosłych doświadczających różnego rodzaju trudności osobistych. Podczas psychoterapii następuje wiele korzystnych zmian – pacjent modyfikuje swój dotychczasowy, niesłużący mu sposób myślenia, uczy się nowych zachowań i umiejętności osobistych, rozładowuje napięcia emocjonalne. Psychoterapia służy rozwojowi osobistemu, pomaga w poszerzaniu samoświadomości i zrozumieniu problemów dotyczących różnych sfer życia pacjenta.

Jako psycholog i psychoterapeuta pomagam zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży. Pomoc osobom dorosłym oferuję w ramach psychoterapii indywidualnej lub też wparcia psychologicznego, natomiast pomoc dzieciom i młodzieży w ramach konsultacji oraz krótkoterminowej terapii psychologicznej. Pierwsza lub kilka pierwszych wizyt ma charakter konsultacyjny. Pojedyncza wizyta konsultacyjna trwa 50 minut i ma na celu zrozumienie natury problemu, a także zaproponowanie najbardziej odpowiedniej formy pomocy.

Do współpracy zapraszam osoby, które:

  • * doświadczają stanów obniżonego nastroju, lęku, napięcia (stany depresyjne, lękowo-depresyjne);
  • *czują pustkę, smutek i nie mogą zlokalizować przyczyny;
  • * cierpią z powodu braku samoakceptacji, niskiego poczucia własnej wartości;
  • * są niezadowolone z własnego życia bądź nadmiernie się martwią;
  • * doświadczają trudności w bliskich relacjach bądź cierpią z powodu trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących relacji;
  • * doświadczają bolesnych problemów emocjonalnych, kryzysów życiowych;
  • * dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych i aktualnie doświadczają szeregu trudności osobistych.
pokaż więcej

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś26.02
Jutro27.02
Su28.02
Mo1.03