Czy uczucia, które zniknęły przez wypalenie zawodowe, mogą wrócić?

Czy uczucia, które zniknęły przez wypalenie zawodowe, mogą wrócić? (Takie jak miłość)

Anonimowo

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

czy faktycznie zniknęły tylko za przyczyną wypalenia zawodowego? Oczywiste jest to, że po długotrwałym zmęczeniu można odzyskać siły witalne i nabyć odporność psychiczną na nowo.

Zastanowiłabym się raczej nad tym, czy ustanie uczuć nie jest tłumaczone właśnie tym wypaleniem, a przyczyna być może leży gdzie indziej.

Pozdrawiam :)

w zeszłym miesiącu
Małgorzata Juźwińska

Nie jest to pytanie, na które można udzielić jakiejś uniwersalnej odpowiedzi. Na pewno natomiast warto poszukać wsparcia w kwestii wypalenia zawodowego, które niewątpliwie może wpływać negatywnie na wiele obszarów życia i funkcjonowania.

w zeszłym miesiącu
Łukasz Piętal

Witam!

W odpowiedzi na pytanie pozwolę sobie zaproponować kilka możliwości do rozważenia.

Po pierwsze warto znaleźć czas na odpoczynek i regenerację. Może to być sposób na złagodzenie objawów wypalenia.

Po drugie poszukaj tego, co nadaje sens Twojemu życiu, zwróć uwagę na to, co sprawia, że czujesz spełnienie.

Zastanow się nad swoimi wartościami i tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Może to być pomocne w znalezieniu sensu i równowagi na plaszczyznie praca- życie osobiste.

Po trzecie warto zadać sobie pytania: czy  Twoje codzienne działania odzwierciedlają deklarowane wartości? Czy miłość jest jedną z nich? Co robię aby ją realizować?  Ile czasu przeznaczam na to co jest dla mnie najważniejsze? Czasami dostrzeżenie rozbieżności w tych kwestiach może prowadzić do pozytywnych zmian.

Po czwarte może warto rozważyć kontakt z terapeutą, który pomoże uporać się z tą sytuacją.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

w zeszłym miesiącu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

wypalenie zawodowe jest stanem, które jak najbardziej może wpływać na odczuwane stany emocjonalne. Może to również wpływać na wiele obszarów życia codziennego w tym relacje romantyczne. Natomiast ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na zadane przez Panią pytanie. Być może warto omówić to dokładniej z psychologiem lub psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie,

Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

w zeszłym miesiącu
Izabela Czak-Kunert

Dzień dobry.

Bardzo ważne jest, że podjęła Pani pierwsze kroki i szuka Pani pomocy. W przypadku wypalenia zawodowego warto zadbać o siebie - tj. przyjrzeć się szczegółowo konkretnym sytuacjom, źródłom ich występowania. Warto zastanowić się nad konsultacją psychologiczną/psychoterapeutyczną, która może być skutecznym podejściem do rozwiązania zgłaszanych trudności. Niezbędne będzie także zadbanie o odpowiednią dawkę odpoczynku i regeneracji.

Pozdrawiam

w zeszłym miesiącu