Po poronieniu, po czasie, mam trudność z seksem.

Witam, mam problem seksualny. Dwa lata temu poroniłam, na początku lepiej sobie radziłam z tą sytuacją i nie miałam problemu ze współżyciem z moim partnerem, chociaż zdarzały się gorsze dni, gdzie wspomnienia wzięły górę i nie doszło do niczego. Od kilku miesięcy nie kocham się z moim partnerem, za każdym razem jak ma do czegoś dojść, nie potrafię tego zrobić. Po poronieniu nie staraliśmy się o dziecko, oboje bardzo chcemy mieć dzieci i jesteśmy na to gotowi, ale sytuacja finansowa nie pozwala nam teraz na staranie się o dziecko.

Anonimowo

w zeszłym miesiącu
Irena Kalużna-Stasik

Dzień dobry,

bardzo Pani współczuje tak trudnego doświadczenia. Najwidoczniej jeszcze pani nie jest gotowa, potrzebuje pani czasu. Dobrze by było udać się do specjalisty, aby przyjrzeć się temu głębiej, aby mogła pani uwolnić trudne emocje i zaopiekować się pani raną. Być może właśnie ona blokuje panią przed seksem. Może w pani przypadku wystarczy kilka spotkań. Poronienie dla kobiety może być traumatycznym przeżyciem, bardzo często możemy to wypierać i nie dopuszczać tych trudnych emocji, które się schowały, skumulowały i warto poprosić o wsparcie.

Życzę siły i odwagi, aby mogła pani zaopiekować sobą i swoim trudnym doświadczeniem!

Irena Kalużna-Stasik - psycholog

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

Bardzo mi przykro. Poronienie wiąże się z bardzo przykrymi emocjami, które przeżywamy w różnych wymiarach czasowych.

Warto zastanowić się, z jakiego powodu w Pani głowie pojawiła się taka blokada. I kolejną kwestią do przemyślenia jest to, czy aby na pewno mam przerobiony temat utraty dziecka i dalszych perspektyw? Proszę pomyśleć o wsparciu w postaci konsultacji. Jeśli problemem są kwestie finansowe to jest możliwość tutaj na platformie darmowych spotkań.

Ściskam mocno :)

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Waszak

Dzień dobry!

Poronienie jest stratą, po której warto przeżyć żałobę. Towarzyszy temu gama emocji - smutek, złość, co jest naturalnym procesem. Nie jest wskazane tłumienie ich, chociaż doświadczanie może być trudne. Być może pojawia się również lęk przed kolejnym poczęciem. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, nie musi Pani być teraz sama. W relacji przyjrzy się Pani swoim trudnościom.

Powodzenia

Katarzyna Waszak - psychoterapeuta

w zeszłym miesiącu