wróć do listy
psychoterapeuta-Kamila Jakubas

mgr Kamila Jakubas

Psycholog

Interwent kryzysowy

Psycholog dzieci i młodzieży

Psycholog transportu

Konsultacja online

O mnie

Nazywam się Kamila Jakubas z wykształcenia i pasji jestem psychologiem. Na co dzień pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą którzy doświadczają różnego rodzajów kryzysów.(samookaleczenia, zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, po próbach samobójczych).Gdy pracuje z osoba niepełnoletnią pozostaje w ścisłym kontakcie rodzicem lub opiekunem. Również świadczę pomoc psychologiczną dla osób dorosłych które odczuwają trudności w radzeniu sobie z kryzysami, pragną odzyskać równowagę emocjonalną i przekonanie o możliwości wpływania na własne życie. Swój warsztat opieram na terapii poznawczo - behawioralnej. Jestem magistrem psychologii; ukończyłam ten kierunek na Krakowskiej Akademii (specjalność: psychologia kliniczno - sądowa), a także studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako psycholog transportu pracowałam w Pracowni Psychologicznej gdzie głównie zajmowałam się diagnozą osobowościową i predyspozycjami klienta do pracy na stanowisku kierowcy.
pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne -Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (2016)
 • Krakowska Akademia im. Jana Frycza Modrzewskiego Kraków -psychologia (mgr,2015)
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (psychologia transportu, 2017)
Staże i praktyki
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Bochnia (2016)
 • Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży OCHRONKA, Bochnia (2017)
 • Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej SPM ZOZ, Bochnia (2018)
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej (2020)
 • Pracownia Psychologiczna LOBI (2018)
 • Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Kraków (2013)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07