Warszawa- terapia uzależnień od cyberprzestrzeni, social mediów.

Dzień dobry. Czy w Warszawie funkcjonuje terapia uzależnień od telefonu, mediów społecznościowych etc.? Jeśli tak, gdzie można by się udać po pomoc? Pozdrawiam

Clapeyron

w zeszłym tygodniu
Paweł Cisowski

Dzień dobry

Uzależnienie od telefonu (tzw. fonoholizm) należy do grupy uzależnień o charakterze behawioralnym. Polecam zatem udać się do specjalisty, który prowadzi psychoterapię uzależnień behawioralnych.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Cisowski

Psycholog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia | Terapeuta EMDR

w zeszłym tygodniu
Edyta Kwiatkowska

Tak, w Warszawie są miejsca, w których udziela się pomocy terapeutycznej osobom uzależnionym od telefonu, internetu czy mediów społecznościowych. Są to miejsca, które oferują pomoc zarówno młodzieży, jak i dorosłym, są w formie terapii grupowej jak i indywidualnej. Oto przykładowe miejsca:

ESC Ośrodek Leczenia E-Uzależnień (Żoliborz), Awamedic (Śródmieście), Psychocare (Mokotów).

Zachęcam do zapoznania się z ofertami i wybrania miejsca, które najbardziej odpowiada.

Służę pomocą, Edyta Kwiatkowska

w zeszłym tygodniu
Anastazja Zawiślak

Dzień dobry!

Tak, w Warszawie dostępna jest pomoc dla osób zmagających się z uzależnieniem od telefonu, mediów społecznościowych i innych technologii. Wiele ośrodków i gabinetów terapeutycznych oferuje wsparcie w zakresie terapii uzależnień behawioralnych, w tym od technologii. Specjaliści w takich miejscach pomagają zrozumieć przyczyny uzależnienia, pracują nad rozwojem zdrowszych nawyków i wspierają w odbudowie równowagi życiowej.

Przykładowe placówki, które udało mi się wyszukać to:
1. Centrum Konsultacyjne AKMED – specjalizuje się w terapii uzależnień behawioralnych.
2. Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego "Sens"– również oferuje pomoc w zakresie uzależnień od nowych technologii.
3. Warszawskie placówki leczenia uzależnień, takie jak Poradnia Leczenia Uzależnień, które mogą mieć specjalistów zajmujących się również uzależnieniami behawioralnymi.

Można też poszukać wsparcia w ramach terapii indywidualnej u psychoterapeuty specjalizującego się w uzależnieniach behawioralnych. Wiele gabinetów oferuje obecnie konsultacje online, co może być wygodnym rozwiązaniem.

Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniego wsparcia!

Anastazja Zawiślak

6 dni temu
Anna Haczyk

Uzależnienie behawioralne (o takim tu najprawdopodobniej mowa) można leczyć w ramach ubezpieczenia NFZ w poradni leczenia uzależnień. Adresy i terminy można ustalić korzystając z wyszukiwarki terminów NFZhttps://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

6 dni temu
Sylwia Anglart

Dzień dobry,

poza wskazanymi adresami zachęcam również do kontaktu z poradnią "Poza iluzją". Świetni specjaliści zajmujący się uzależnieniami behawioralnymi. Powodzenia.

Z wyrazami szacunku,

Sylwia Anglart

przedwczoraj