wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Chojnacka

mgr Agnieszka Chojnacka

Psycholog

Interwent kryzysowy

Diagnosta psychologiczny

Psycholog kliniczny

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Pasjonatka pracy z drugim człowiekiem, pracy z ciałem i zdrowego stylu życia. Nieustannie zaciekawiona światem i drugim człowiekiem. Moja praca jest jednocześnie jedną z moich pasji.

Z kim pracuję?
Upraszczając, odpowiedziałabym: z każdym, kto czuje, że potrzebuje wsparcia, życzliwej rozmowy lub pomocy w trudnej sytuacji. Z każdym kto czuje, że trudności jakich doświadcza lub sytuacje, które mu się przydarzyły utrudniają mu codzienne funkcjonowanie, pogarszają samopoczucie lub relacje z drugim człowiekiem (np. przemoc, LGBT). Pomagam ludziom którzy cierpią z powodu zaburzeń emocjonalnych (zaburzenia depresyjne, osobowości), chorób somatycznych i psychicznych, znaleźli się w sytuacji kryzysowej lub pewne zdarzenia stanowią dla nich nadmierne (trauma) obciążenie. Wspieram osoby w związku ze stratą (np. żałoba, rozwód, rozstanie). Pomagam również w radzeniu sobie z niezdrowymi nawykami (uzależnienia). Swoją pomoc oferuję również osobom, pragnącym dokonać zmian w swoim życiu, podjąć ważną decyzję jednak mającym trudności ze zrobieniem pierwszego kroku.

W atmosferze pełnej akceptacji i szacunku towarzyszę swoim klientom w tym co jest teraz. Razem poszukujemy tego co na ten moment może być dla nich najbardziej pomocne czy użyteczne.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydział Zamiejscowy w Sopocie o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyłam szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR (stopień I i II), szkolenie RTZ Racjonalnej Terapii Zachowań (stopień I). Jestem również praktykiem terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT  oraz Trenerem Treningu Umiejętności Społecznych (I i II stopień). Ukończyłam szkolenia z zakresu połączenia ciała i emocji. Stale podnoszę i doskonalę swoje umiejętności oraz pogłębiam wiedzę poprzez udział w warsztatach, szkoleniach  czy  konferencjach. Moja praca poddawana jest superwizji.

W swojej pracy stawiam przede wszystkim na relację z drugim człowiekiem. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo i dobro klienta. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do odwiedzenia mojej witryny internetowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam  pracując z  drugim  człowiekiem w  biznesie,  w praktyce prywatnej, w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • TSR
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS Warszawa, Wydział Zamiejscowy Sopot
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR
 • Pracownia RTZ Agnieszka Hottowy
Doświadczenie
 • Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu
 • Gabinet Psychologiczno-Terapeutyczny "Papilio"
 • Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Tu21.09
Dziś22.09
Jutro23.09
Fr24.09