wróć do listy
psychoterapeuta-Mirosława Kikmunter

mgr Mirosława Kikmunter

Psycholog

Diagnosta psychologiczny

Seksuolog

Psychotraumatolog

Psycholog transportu

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, seksuologiem i psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie w pracy z osobami po kryzysach psychicznych zdobywałam  pracując w  Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku na oddziałach całodobowych oraz  w Centrum Zdrowia Psychicznego OPTIMMED w Gdańsku na oddziale dziennym. Doświadczenia zdobywałam także w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" EKO "Szkoła Życia"   z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień w Wandzinie, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie oraz w VII Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Jestem  członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w trakcie certyfikacji. Jestem w trakcie szkolenie przygotowujące do egzaminu na certyfikat psychoterapeuty SNP PTP oraz samodzielnego prowadzenia psychoterapii pod kierunkiem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii we Wrocławiu, akredytowanym przez  Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

 Studia psychologiczne ukończyłam uzyskując tytuł magistra psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie.

Tam też ukończyłam dwuletnie Podyplomowe Studia o specjalności Seksuologia Kliniczna. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Psychologia Transportu na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskałam uprawnienia do badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu, wpisane pod numerem G-P 238 do ewidencji uprawnionych psychologów. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych Arteterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

  Ukończyłam kurs I i II stopnia Hipnozy w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, kurs Hipnozy w Psychoterapii i Medycynie w Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie , kurs I stopniaTerapii Krótkoterminowej w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach „CTSR” w Sopocie oraz szkolenia organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.  
Pracuję w nurcie integracyjnym, w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz w nurcie ericksonowskim. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora.

Jako seksuolog zajmuję się pełnym spektrum wsparcia, pomocy osobom których seksualność stała się problem. Udzielam wsparcia osobom LGBT, pomagam w akceptowaniu własnej seksualności i orientacji seksualnej osobom  nieheteronormatywnym, prowadzę edukację rodzin.

 Zajmuję się leczeniem dysfunkcji seksualnych ( zaburzenia orgazmu i popędu, awersje seksualne, pochwica, dyspareunia), zaburzenia identyfikacji płciowej ( transseksualizm, transwestytyzm, zaburzenia identyfikacji płciowej w dzieciństwie), , zaburzenia erekcji i ejakulacji oraz zaburzenia reakcji genitalnej u kobiet, seksoholizm, rozwój psychoseksualny oraz zaburzeń preferencji seksualnych.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Systemowy
  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Grupowa
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07