wróć do listy
psychoterapeuta-Paulina Literska

mgr Paulina Literska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

O mnie

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Prowadzę psychoterapię indywidualną opierającą się na podejściu psychodynamicznym, udzielam również konsultacji psychologicznych oraz wsparcia w kryzysie.Pracuję z osobami dorosłymi, zmagającymi się z niskim poczuciem własnej wartości, z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami nastroju, problemami w relacjach z innymi oraz kryzysami emocjonalnymi, a także z osobami doświadczającymi trudności w postaci „problemów dnia codziennego” w życiu prywatnym i zawodowym.W terapii skupiam się na empatycznym rozumieniu trudności Klienta. Nie oceniam, nie krytykuję, nie daję gotowych rozwiązań, zadaję pomocne pytania i analizuję. Z ogromnym entuzjazmem poznaję historię oraz sposób patrzenia na świat każdej osoby. Pomagam w rozumieniu mechanizmów, które zakłócają pomyślne funkcjonowanie i prowadzą do dyskomfortu psychicznego.Moją rolą, jest poprowadzenie do odkrycia podstaw, z których wynikają problemy Klienta oraz wsparcie w ich rozumieniu i trwałej przemianie, dzięki której Klient z czasem sam będzie potrafił znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie.Prowadzona w czasie sesji terapeutycznych rozmowa ma również na celu stworzenie możliwości do zaobserwowania charakterystycznego dla danej osoby wzoru myślenia, który w sytuacjach poza gabinetem terapeutycznym może być właśnie źródłem dyskomfortu.Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy z osobami o zróżnicowanej diagnozie w miejscach takich jak: Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku na oddziale dziennym, całodobowym, a także w Poradni Zdrowia Psychicznego. W Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz w Klinice Psychiatrii Sądowej, a także w Areszcie Śledczym na stanowisku Psychologa Penitencjarnego.Nigdy nie miałam wątpliwości co do wyboru swojej ścieżki życiowej, cieszę się, że zawód, który wybrałam jest jednocześnie moją największą pasją, dzięki czemu z ogromną przyjemnością i motywacją mogę stale kontynuować swój rozwój i podnosić kwalifikacje, a co za tym idzie - nieść pomoc na najwyższym poziomie.Wolny czas poświęcam najbliższym. Całe serce oddaję zwierzaczkom, które również posiadam. Poza tym uprawiam sport, czytam książki – oczywiście psychologiczne, bo tylko takie lubię. Żyję świadomie i staram się czerpać satysfakcję z każdego dnia i doceniać małe rzeczy. Wierzę, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a po zmroku zawsze wychodzi słońce:)W relacji z Klientem najważniejsza jest dla mnie otwartość oraz autentyczność, które pozwalają stworzyć bezpieczną przestrzeń sprzyjającą postępom w terapii.Pracuję pod stałą superwizją.Serdecznie zapraszam do kontaktu.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychoanalityczny
 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal - obecnie w procesie certyfikacji
 • Uniwersytet SWPS - Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej (studia podyplomowe)
 • Uniwersytet SWPS - Psychologia kliniczna i zdrowia (Mgr)
Staże i praktyki
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii - Klinika Psychiatrii Sądowej (2020)
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii - Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania (2019)
 • Areszt Śledczy Warszawa - Służewiec - dział penitencjarny (2019)
 • GoWork.pl - Dział rekrutacji i szkoleń (2017)
 • Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku (2017)
Certyfikaty i szkolenia
 • Interwencja kryzysowa - założenia i metody udzielania pomocy psychologicznej po nagłej traumie
 • Seminarium (roczne): „Nie pomyślane, nie wypowiedziane” – Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.
 • Profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw - edycja dla zaawansowanych I stopnia

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08