wróć do listy
psychoterapeuta-Maja Laskowska

mgr Maja Laskowska

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Pedagog i psycholog pracująca w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Z mojej pomocy mogą skorzystać dorośli i dzieci, którzy pragną otrzymać wsparcie w ważnych dla siebie kwestiach lub są niepewni co do tego, czego potrzebują. Niezmiernie lubię odkrywać wraz z moimi Klientami ich zasoby, umiejętności i możliwości. Wierzę, że w każdym człowieku drzemią ogromne potencjały, niezależnie od jego przeszłości oraz aktualnej sytuacji. W każdym dziecku, nawet tym, które wydaje się najbardziej niesforne, potrafię zobaczyć coś dobrego. Ufam, że każdy jest wyposażony w odpowiednie narzędzia do radzenia sobie z trudnościami. Czasami tylko, w natłoku złych myśli, tak trudno jest dostrzec to, co wartościowe i pozytywne. 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Gdański (mgr psychologii, 2011)
  • Uniwersytet Gdański (mgr pedagogiki specjalnej, 2013)
  • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - TSR I i II (2018, 2019)
  • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Porozumienie bez Przemocy (NVC, 2020)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08