Czy aseksualność to normalny wariant rozwoju psychoseksualnego?

Czy aseksualność to prawidłowy wariant rozwojowy?

Aseksualna Osoba

5 miesięcy temu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

Aseksualność uważana jest za jedną z form orientacji seksualnych, to znaczy, że jest uznawana za prawidłowy wariant rozwojowy. Aseksualność to inaczej brak lub minimalne zainteresowanie seksem. Ważne, żeby pamiętać, że osoby aseksualne odczuwają uczucia romantyczne, jednak nie przejawiają silnej potrzeby angażowania się w samą aktywność seksualną.

Pozdrawiam,

Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

5 miesięcy temu
Magdalena Bilińska-Zakrzewicz

Dzień dobry, zgodnie z obowiązującą wiedzą aseksualność uważa na jest za normalne aspekt rozwojowy.
Dlatego sama w sobie żaden sposób nie powinna podlegać ocenie bądź Psychoterapii. Natomiast może przynosić różne trudności relacyjne i wzbudzać różne uczucia osoby która się nie cechuje, dlatego zdarza się, że jest przyczyną zgłoszenia się do psychoterapii, jednak celem takiej pracy nie jest zmiana danego stanu rzeczy, Ale rozpoznawanie, rozumienie i radzenie sobie z jego skutkami. Pozdrawiam serdecznie Magdalena Bilińska Zakrzewicz