Jak dotrzeć do 4-latka?

Nie potrafię dotrzeć do czterolatka, aby czasami słuchał.

Aga

3 tygodnie temu
Magdalena Żukowska

Zrozumienie zachowania czterolatka może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy wydaje się, że dziecko nie słucha. Warto pamiętać, że w tym wieku dzieci dopiero uczą się, jak regulować swoje emocje i zachowania, a ich zdolność do skupienia uwagi jest jeszcze ograniczona. Zapraszam na konsultację psychologiczną abyś mogła poznać strategie, które mogą pomóc w lepszym komunikowaniu się z czterolatkiem i budowaniu współpracy.

3 tygodnie temu
Anita Konarska

Dzień dobry,

pani Agnieszko w takiej sytuacji warto porozmawiać z psychologiem dziecięcym i opisać szczegółowo swoje trudności wychowawcze.

Pozdrawiam

Anita Konarska

Psycholog

3 tygodnie temu
Aleksandra Bolik

Dzień dobry Pani Agnieszko,

obserwując trudności dziecka i próbując im sprostać warto pochylić się nad ewentualną ich przyczyną. Czteroletnie dziecko doświadcza bardzo wielu wyzwań rozwojowych i zadaniem nas, dorosłych jest pomóc mu i wyposażyć je w narzędzia do radzenia sobie z trudnościami. Kluczem do znalezienia dobrego dla Pani rozwiązania jest poznanie przyczyny zachowania dziecka. Proponuję skorzystanie z konsultacji psychologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania Waszych trudności

Aleksandra Bolik

psycholog dzieci, młodzieży, rodziców i dorosłych znajdujących się na drodze do rodzicielstwa

3 tygodnie temu