Wizyta u lekarzy - jeden lekarz podważa decyzję drugiego. Co zrobić?

Witam, Mam ruchy mimowolnie, a chce zrobić prawo jazdy. Neurolog nie widzi przeciwwskazań, a lekarze z medycyny pracy podważają decyzję neurologa. Co mam zrobić w tej sytuacji? Za odpowiedź dziękuję

Piotr

2 miesiące temu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

myślę, że w takiej sytuacji ma Pan kilka opcji do wyboru:

a) zasięgnąć opinii więcej niż jednego neurologa - być może kila opinii od różnych specjalistów będzie bardziej wiarygodne dla lekarza medycyny pracy

b) odwołać się od decyzji lekarza medycyny pracy - ma Pan prawo to zrobić w terminie 14 dni od wydania decyzji przez lekarza medycyny pracy

c) zasięgnięcie opinii lekarzy innych specjalności - np. przedstawienie odpowiednich wyników badań, opinii różnych lekarzy (na piśmie)

d) konsultacja z prawnikiem, który specjalizuje się w prawie medycznym

e) zgłoszenie sprawy do rzecznika praw pacjenta

2 miesiące temu