wszystkie filtry
Filtry

(1)

Avatar

Psycholog

Interwent kryzysowy

Psychodramatysta

Psycholog dzieci i młodzieży

Psychoonkolog

Terapeuta uzależnień

Nurt:
 • Humanistyczny
 • Integratywny
Nurt:
 • Humanistyczny
 • Integratywny
  Rodzaj terapii:
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Rodzinna
 • Grupowa
 • Indywidualna

Postudiowałem Psychologię, chciwie Filologię Polską, wnikliwie Filozofię i chwyciłem trochę Informatyki. Obecnie podążam w kierunku psychosomatologi i psycholistyki na podyplomowych kierunkach "Psychosomatyka", Fizjoterapia i masaż", "Neurofizjologia" oraz "Psychoterapia".

Odpowiedniość

– mam swoje lata i wiele już w rękach życia zmieliłem. Służyłem pomocą i towarzyszyłem w szerokich problemach dzieci i dorosłych, obejmując terapie krótko i długoterminowe.

Nauczałem przedmiotów w szkołach podstawowych, prowadziłem zajęcia z informatyki i psychologii dla studentów UKSW, AM i PW, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeszkoliłem ponad pół tysiąca osób.

Pięknie opętany w rozszalałe myśli i barani upór, nawłóczył mnie los mój po drogach Afryki, Ameryki Północnej, Azji i Europy – zrozumiałem wówczas, że „miękkie fotele, nie uczą wiele”. Malowałem, remontowałem, sprzątałem, ogrodniczyłem. A prawdopodobnie były to tylko poszukiwania i pytania o sens życia.

Zakładałem sklepy internetowe, zbudowałem i zorganizowałem „Szkołę Linuxa”, informator: www.ostredyzury.pl prowadziłem kilkanaście firm. Ale dostrzegłem, że w zdobywaniu tym, życiu tak pędnym wytruwam się i okaleczam rodzinę.

A jestem ojcem dla ośmiorga własnych dzieci – wiem, gdzie dzieci te zakręcają, jakie dźwignie kreatywności należy, przyłożyć by zainspirować do samodzielności i społecznej pożyteczności. Widzę na czym gubią się rodzice.

Długo pracowałem w środowisku uzależnionych. Asystowałem i mediowałem przy procesach rozwodowych. Gasiłem wulkany nienawiści w związkach, rozluźniałem zaciśnięte gniewem pięści mężów. Dobywałem ściśniętych ze studni kryzysów życiowych, uprawiałem terapie filozoficzną i pedagogiczną. Trzymałem tych, którym nagle kończy się droga.

Źródła:

– jest mi bliskie widzenie i działanie Irwina D. Yaloma. Czerpię ze współzależności umysłu i ciała – pielęgnuję ich harmonię. Wsłuchuję się w ich współbrzmienie. Spełnia mnie dłuto i słowo. Wtedy wiodę w: zarzeźbione samochody i twarze – www.decorcars.com, lustra – www.pracownialico.pl, słownik neologizmów poetyckich – www.slownikneologizmow.pl.

Klucze:

– lubię pracować przypatrując się przez soczewki egzystencjalizmu, holistyki, psychosomatyki i matrycy systemów rodzinnych. Kierując się intuicją korzystam z wielu możliwości i nurtów.

Zatem, jeśli szukasz tylko jednej drogi – czy to ortodoksyjnej psychoanalizy, czy ukierunkowania poznawczo – behawioralnego, czy psychodynamiki czy innej sztywnej reguły – nie umawiajmy się na współpracę. Cóż, nie preferuję także konsultacji czy terapii on-line – muszę Państwa mentalnie dotknąć i czuć, głęboko sczytać. Technologia cyfrowa wiedzie na skróty do ledwie powierzchownej relacji.

czytaj więcej
 • Brak wolnych terminów
Dziś23.10
Jutro24.10
Mo25.10
Tu26.10