Psycholodzy i Psychoterapeuci Żory
Znalezienie odpowiedniego specjalisty_tki może wydawać się trudne, gdyż często nie wiemy, czym się kierować przy wyborze. Z tego względu często wstrzymujemy się z sięganiem po pomoc psychologiczną. Podpowiadamy, na czym możesz się skupić, aby nie zwlekać z sięgnięciem po pomoc.
Psycholog, psychoterapeuta, Żory
Psycholożka
- TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)
- Rodzaj terapii:
- Dla par,
- Rodzinna,
- Indywidualna
Nazywam się Monika Kurpas. Jestem psychologiem. W swojej praktyce pomagam osobom dorosłym i młodzieży w sytuacjach trudnych, kryzysowych, ale też wtedy kiedy celem jest wspieranie rozwoju. Wspólnie z klientami staram się wypracować najlepsze i realne rozwiązania. Podstawowym nurtem, który wykorzystuję jest podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (BSFT). Ponadto opieram się również na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), a także na podejściu ericksonowskim. W pracy koncentruję się przede wszystkim na poszukaniu zasobów i sposobów wyjścia z trudnej sytuacji oraz na wprowadzaniu w życie realnych i akceptowalnych dla klienta rozwiązań i zmian.
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W 2015 roku ukończyłam kurs podstawowy i zaawansowany w ramach podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach prowadzony przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Od tego momentu regularnie szkolę się w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz doskonalę swój warsztat terapeutyczny. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie ubiegam się o certyfikat terapeuty.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam udzielając wsparcia psychologicznego w ośrodku interwencji kryzysowej, prowadząc konsultacje dla klientów ośrodka pomocy społecznej oraz prowadząc terapię dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców w ramach projektu „Rybnicka Akademia Rodziny”. Od 2015 roku współpracuję z ogólnopolską organizacją „Kwiat Kobiecości”, gdzie pełnię funkcję koordynatora działań na terenie Śląska oraz wspieram organizację jako psycholog.
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.gabinet-tsr.pl oraz strony na Facebooku: www.facebook.com/Gabinet-Psychologiczny-Monika-Kurpas-103582388692404/
Boczna 6/413, Żory
Gabinet Psychologosfera
Nie znalazłeś/aś odpowiedniego specjalisty? Sprawdź inne popularne miasta:
- Psycholog Rybnik•
- Psycholog Wodzisław Śląski•
- Psycholog Mikołów•
- Psycholog Tychy•
- Psycholog Gliwice•
- Psycholog Ruda Śląska•
- Psycholog Lubomia•
- Psycholog Zabrze•
- Psycholog Chorzów•
- Psycholog Świętochłowice•
- Psycholog Warszawa•
- Psycholog Kraków•
- Psycholog Gdańsk•
- Psycholog Poznań•
- Psycholog Wrocław•
- Psycholog Łódź•
- Psycholog Białystok•
- Psycholog Bydgoszcz•
- Psycholog Szczecin•
- Psycholog Lublin•
- Psycholog Katowice•
- Psycholog Rzeszów•
- Psycholog Toruń•
- Psycholog Gdynia•
- Psycholog Częstochowa•
- Psycholog Radom•
- Psycholog Kielce•
- Psycholog Olsztyn