Partner regularnie mnie zostawia, mówiąc o problemie tworzy we mnie winną.

Partner ciągle mnie zostawia, bardzo mnie to boli...nie rozwiązuje problemów, tylko zostawia- teraz powiedział osobiście, że już nie chce i że tak będzie lepiej też dla mnie...czuje się fatalnie, bardzo go kocham, a czuję się jakby mnie ktoś przepuścił przez maszynkę, czuję się też winna wszystkiemu...gdy to mówił miałam wrażenie, że to było uwolnienie dla niego, wszystko przedstawił tak, że czuję się winna...teraz czuję, że go skrzywdziłam i sama czuję się skrzywdzona...

Ona

w zeszłym miesiącu
Agata Feliga

Bardzo mi przykro, że przechodzisz przez tak trudny czas. To naturalne, że czujesz się zraniona i zagubiona w takiej sytuacji. Ważne jest, abyś pamiętała, że relację tworzą dwie osoby i nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna, winna temu, co się dzieje.

Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z partnerem w której wspólnie podzielicie się swoimi uczuciami, myślami i podejmiecie decyzję co dalej. Pamiętaj, że Twoje uczucia są ważne i masz prawo do ich wyrażania. Poczucie winy może utrudniać Tobie przybliżenie się do twoich potrzeb i nie masz wpływu na decyzję swojego partnera, jednak zachęcam Cię do spróbowania porozmawiania z partnerem o zaistniałej sytuacji i zadbaniu o Siebie.

Pozdrawiam ciepło,

Agata

w zeszłym miesiącu
Irena Kalużna-Stasik

Dzień dobry,

z opisu Pani jest pani w trudnej sytuacji. Czuje się pani porzucona i odrzucona a z tym mogą być związane bardzo trudne emocje. Nie wiem ile czasu pani była w związku? Potrzebuje Pani wsparcia w tej sytuacji i rozmowy ze specjalistą. Zachęcam! Natomiast jeżeli ciągle Pani partner tak się zachowuje wobec pani. To jest szantaż, brak szacunku, manipulacja i przekroczenie Pani granic. Dopóki Pani będzie to akceptować i pozwalać na to, niestety to nigdy się nie skończy. Rozumiem, że ciężko Pani podjąć decyzje, tym bardziej zachęcam udać się po wsparcie do specjalisty.

Wszystkiego dobrego!

Irena Kalużna-Stasik - psycholog

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Waszak

Dzień dobry!

Pani nastrój jest adekwatny do sytuacji - przeżywa Pani stratę. Napisała Pani, że partner ciągle Panią zostawia, jest to rodzaj przemocy. Pytanie, dlaczego Pani na to pozwala. W relacji rozwiązuje się wspólnie problemy, opracowuje jakiś plan postępowania, komunikuje z wzajemnym szacunkiem. Do poprawy jakości związku potrzebna jest chęć obojga z partnerów. Obwinianie nie rozwiąże trudności, ogranicza sprawczość. Ważne, aby mówić bliskiej osobie o swoich potrzebach, pragnieniach, by czuć się bezpiecznie.

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, aby dostrzegła Pani swoją wartość i nauczyła się stawiać granice.

Powodzenia

w zeszłym miesiącu