Psycholodzy i Psychoterapeuci Gdynia
Znalezienie odpowiedniego specjalisty_tki może wydawać się trudne, gdyż często nie wiemy, czym się kierować przy wyborze. Z tego względu często wstrzymujemy się z sięganiem po pomoc psychologiczną. Podpowiadamy, na czym możesz się skupić, aby nie zwlekać z sięgnięciem po pomoc.
Psycholog, psychoterapeuta, Gdynia
Psycholog,
Diagnosta psychologiczny,
Psycholog dzieci i młodzieży,
Psycholog kliniczny,
Psycholog sportu
- Rodzaj terapii:
- Dla dzieci i młodzieży,
- Indywidualna
Jestem psychologiem, psychologiem sportu oraz psychoterapeutą poznawczo - behawioralnym w trakcie certyfikacji. Ukończyłem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku psychologia oraz Państwową Akademię Nauk Stosowanych - Studia Podyplomowe - Przygotowanie Pedagogiczne. Aktualnie pracuję w prywatnym gabinecie oraz w Centrum Psychoterapii HarmonJa w Gdańsku. Jestem również członkiem sztabu na stanowisku Psychologa sportu na Makroregionalnych Zgrupowań Kadr Wojewódzkich, Akademii Młodych Orłów w PZPN - Polskim Związku Piłki Nożnej. Prowadzę również treningi mentalne dla zawodników obozów Polish Soccer Skills.
Doświadczenie zbierałem pracując w Centrum Zdrowia Psychicznego w Sporcie, szkole średniej i podstawowej, oraz pracując w gabinecie jako psycholog, gdzie udzielałem wsparcia psychologicznego, prowadziłem konsultacje, terapię psychologiczną, diagnozowałem oraz opiniowałem pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Odbywałem staż w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka.
Jestem również członkiem Poznańskiego Kongresu Młodych Naukowców, w ramach którego organizowałem ogólnopolskie konferencje naukowe oraz realizowałem projekty naukowo –badawcze.
Specjalizuję się w pracy z osobami doświadczających trudności lękowych i afektywnych oraz wspieram sportowców w zakresie pracy nad regulacją emocji, koncentracją i stresem. W swojej pracy wykorzystuję założenia terapii poznawczo – behawioralnej (CBT) oraz terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (ACT). Moje podejście do pacjenta charakteryzuje się szczególną troską o rozwijającą się relację terapeutyczną, tworzącą atmosferę sprzyjającą otwartej rozmowie o trudnościach, emocjach i wątpliwościach.
Abrahama 37 15, Gdynia
Gabinet Psychoterapii Myśli Automatyczne
Psycholog
- Rodzaj terapii:
- Dla par,
- Indywidualna
Nazywam się Robert Kołowski i jestem z wykształcenia psychologiem, psychoseksuologiem, mediatorem, doradcą zawodowym i pracownikiem socjalnym. W ramach prowadzonej przeze mnie działalności oferuję pomoc w zakresie wsparcia psychologicznego i psychoseksualnego oraz szkolenia tematyczne z obszaru psychologii, seksuologii i socjologii. W dziedzinie nauk społecznych zdobywam wiedzę od ponad 23 lat. Moje kwalifikacje zawodowe potwierdzają stosowne dyplomy i certyfikaty. Dotychczas odbyłem staże zawodowe niezbędne do osiągnięcia specjalistycznego wykształcenia. Pracowałem z osobami wykluczonymi społecznie, seniorami, osobami z zaburzeniami psychicznymi, osobami z niepełnosprawnością intelektualną etc. Prowadziłem prelekcje edukacyjne dotyczące problematyki społecznej. Zainteresowany jestem również pisaniem książek dotyczących w/w obszarów tematycznych. Stosuję także wiedzę z zakresu socjologii, która w moim przekonaniu jest bardzo pomocna, praktyczna i użyteczna w poradnictwie psychologicznym. Pragnę podkreślić, że w swojej pracy zawodowej szczególnie koncentruję się zarówno na przeżyciach wewnętrznych danej osoby jak i nieodłącznie z tym związanym wpływie czynników zewnętrznych, tzn. czynników społecznych. Relacja wsparcia powinna być optymalnie dopasowana do życiowych problemów pacjenta tak, aby dała mu ona potencjalne możliwości lepszego i głębszego zrozumienia zarówno siebie samego jak i środowiska społecznego w którym żyje. W mojej ocenie problemy są rezultatem indywidualnych i zbiorowych losów spowodowanych dysfunkcjonalnością rodzin, otoczenia oraz skomplikowanych uwarunkowań społeczno-kulturalnych. Jedną z kluczowych kwestii w tej mierze jest uświadomienie i zrozumienie funkcjonowania na pograniczu wzajemnego oddziaływania świata wewnętrznego i świata zewnętrznego. Istotne jest samopoznanie, wgląd w siebie (introspekcja) jak i ekstraspekcja (wgląd w otoczenie, obserwacja otoczenia). Właściwy proces pomagania uwzględnia indywidualność drugiego człowieka, jego wartości, potrzeby, emocje oraz dążenie do samorealizacji. Powinna towarzyszyć mu empatia, zrozumienie i zaufanie. Dla mnie niezwykle ważna jest pomoc ludziom w potrzebie, gdyż uważam, że nikt ze swoimi problemami nie powinien pozostawać sam, zupełnie osamotniony. Pozostawienie kogokolwiek wyłącznie samemu sobie stanowi rezygnację z najbardziej wartościowej części nas samych. A człowiek nie powinien konformistycznie rezygnować z najważniejszych części siebie na rzecz wymagań narzuconych ze strony społeczności.
Doświadczenie zawodowe.
- studia magisterskie na kierunku psychologia. Specjalizacja: psychologia kliniczna – Uniwersytet Gdański.
- Studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.
- 100 godzin stażu klinicznego w Poradni Zaburzeń Seksualnych i Patologii Współżycia w Warszawie.
- Studia podyplomowe na kierunku doradztwo zawodowe w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku.
- 120 godzin praktyk zawodowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie.
- szkolenie podstawowe dla kandydatów dla mediatorów w Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych w Gdańsku.
Plac Kaszubski 8/205, Gdynia
Gabinet Gdynia
Psycholożka,
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia,
Interwentka kryzysowa,
Psycholożka dzieci i młodzieży
- Systemowy
- Rodzaj terapii:
- Dla dzieci i młodzieży,
- Rodzinna,
- Indywidualna
Brak terminu w kalendarzu? Proszę o kontakt 532-870-833 (SMS) lub mailowy rynkiewicz.psycholog@gmail.com
Na wizyty w ramach psychoterapii rodzinnej obowiązują zapisy telefoniczne (najlepiej SMS).
Nazywam się Katarzyna Rynkiewicz. Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym w trakcie procesu prowadzącego do uzyskania certyfikatu zgodnego z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia (Uniwersytet SWPS w Sopocie) ze specjalizacją kliniczna i zdrowia oraz uprawieniami pedagogicznymi. Obecnie szkole się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS)
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku (oddział młodzieżowy) i Poradniach Psychologiczno- Pedagogicznych. Od kilku lat jestem związana z oświatą gdzie pracuje jako psycholog i trener umiejętności społecznych.
Dzięki pracy w szkole posiadam aktualną wiedzę dotyczącą wyzwań jakie stawia dziś współczesny świat wobec dorastających młodych ludzi.
Pracuje jako psychoterapeuta w kontekście indywidualnym i rodzinnym. Swoja pracę poddaje superwizji (WTTS).
Jak pracuję?
W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie atmosfera otwartości, szacunku i bezpieczeństwa. Takie warunki sprzyjają budowaniu relacji terapeutycznej i wdrażaniu zmiany.
Pracuje indywidualnie z nastolatkami (od 13 r.ż.) i osobami dorosłymi. W kontekście pracy z nastolatkami szczególnie ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami, którzy są nieodłączną częścią procesu terapeutycznego. Na pierwsze spotkanie zapraszam rodzica/rodziców bez dziecka.
Zazwyczaj pierwsze trzy spotkania mają charakter konsultacyjny i są przeznaczone na omówienie i głębsze poznanie źródeł występujących trudności. Konsultacje zakończone są zawarciem kontraktu terapeutycznego, czyli zasad współpracy i celu terapeutycznego.
Brak terminu w kalendarzu? Proszę o kontakt telefoniczny (najlepiej SMS) lub mailowy.
Tel. 532-870-833
e-mail: rynkiewicz.psycholog@gmail.com
Partyzantów 35/4, Gdynia
Gabinet psychologii i psychoterapii Katarzyna Rynkiewicz
Psychoterapia/wsparcie psychologiczne dla dorosłych
170 zł
Psycholożka,
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia,
Interwentka kryzysowa,
Psycholożka dzieci i młodzieży
- Poznawczo-behawioralny
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Szkoła jest rekomendowana i atestowana przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Legnicy oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Ośrodku Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Legnicy, Środkowopomorskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie, Klubie Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Koszalinie, a także w szkołach podstawowych jako psycholog szkolny. Obecnie jestem również związana z Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Klinice Terapii CALMA w Gdańsku oraz z Pomorskim Centrum Psychiatrii.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora rekomendowanego przez Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Kwalifikacje zawodowe podnoszę również poprzez systematyczne uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Korzystam z metod wywodzących się tego nurtu: Terapia Akceptacji i Zaangażowania oraz Terapia Schematów. Podczas doboru metod skupiam się na indywidualnych potrzebach pacjenta łącząc różne nurty i podejścia terapeutyczne.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od lat 15. Proces terapeutyczny poprzedzony jest konsultacjami (1-3 spotkań), po których będziemy mogli wspólnie ustalić wymiar dalszej pracy, jej ramy oraz cele - tak, by dostosować charakter spotkań oraz metody wykorzystywane podczas procesu terapeutycznego do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od sytuacji zaproponuję Ci dalsze wsparcie psychologiczne, sesje psychoterapeutyczne lub/i kontakt z innym specjalistą (np. lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą pracującym w innej modalności). Psychoterapia młodzieży poprzedzona jest konsultacjami z rodzicem/opiekunem.
Obecnie uczestniczę w kursie dogoterapii, aby wspomóc proces terapeutyczny dzięki towarzystwu i interakcji z czworonożnym przyjacielem człowieka :) Celem dogoterapii jest poprawa zdrowia, kondycji fizycznej, psychicznej i emocjonalnej pacjenta.
Zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź w wiadomości e-mail.
Świętojańska 56/2, Gdynia
Gabinet Psychologiczny Trzeciak Maja
Interwencja kryzysowa,
Psychologia,
Psychologia kliniczna,
Psychoonkologia,
Psychoterapia,
Seksuologia,
Terapia uzależnień





Jesteśmy zespołem, który łączy duże doświadczenie w pomocy psychologicznej. Mamy gabinety w Gdańsku, Gdyni i Łodzi, a także możliwość terapii online. Proponujemy różnorodne formy psychoterapii indywidualnej i dla par, dotyczącej najważniejszych problemów związanych z lękami, uzależnieniami, kryzysami, rozwojem, stratą, rozstaniem, żałobą i poszukiwaniem wartości. Pracowaliśmy i szkoliliśmy się razem od lat i mamy wspólne podejście do terapii - każdy człowiek jest inny. To jest kierunek szanujący emocje, indywidualność i osobiste przeżycia pacjentów.
Więcej na psychologsensus.eu
Waszyngtona 34/36/gab.428, Gdynia
Gdynia Pracownia Psychologiczna Sensus
Psycholożka,
Diagnostka psychologiczna,
Psycholożka dzieci i młodzieży,
Psychotraumatolożka
- Rodzaj terapii:
- Dla dzieci i młodzieży,
- Dla par,
- Indywidualna
Pracuję po polsku i po angielsku. Obecnie pracuję z dorosłymi oraz z młodzieżą od 12 r.ż.
I work in polish and in english, with adults and teenagers from the age of 12.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim o specjalizacji Psychologii Klinicznej oraz Dzieci i Młodzieży. Program studiów objął również przygotowanie pedagogiczne. Na tym samym Uniwersytecie ukończyłam też studia podyplomowe Diagnostyka Psychologiczna. Do pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowywałam się w 2-letnim Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Centrum Psychodynamicznym. Szkolenie ukierunkowane było psychodynamicznie, zawierało też pogłębiony trening interpersonalny.
Obecnie szkolę się w Instytucie Psychoterapii i Psychotraumatologii “Triada” w Gdańsku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii. Regularnie superwizuję swoją pracę.
Moje zainteresowania, szkolenia oraz praktyka kliniczna obejmują przede wszystkim szeroko pojęte podejście psychoanalityczne – polegające na poszukiwaniu niewidocznych na pierwszy rzut oka, często nieuświadomionych motywów problematycznych zachowań, ‘wstydliwych’, czy nieakceptowanych myśli lub uczuć, a także na odkrywaniu swoich własnych potrzeb i pragnień. Wszystkie wymienione aspekty sprowadzają się do jednego, bardziej ogólnego: odkrywania swojej podmiotowości, na którą składają się różnego rodzaju postawy ukształtowane w danej rodzinie, danej społeczności oraz kulturze. Celem terapii psychoanalitycznej byłoby więc, między innymi, życie bardziej w ‘zgodzie ze sobą’. Narzędziem, które prowadzi do tego odkrywania i akceptowania podmiotowości może być zarówno język, jak i inne symboliczne formy umożliwiające wymianę i twórcze funkcjonowanie – na przykład zabawa. Regularne spotkania, podczas których udostępniana jest przestrzeń do odgrywania różnego rodzaju fantazji, snucia scenariuszy, gdzie możliwe jest przekształcanie różnych kłopotliwych, czy też mniej społecznie akceptowanych zachowań, czy chociażby fantazji leżących u ich podłoża, można nazwać procesem terapeutycznym.
Rozmowa też może mieć funkcję zabawy: tworzenie metafor, nowych słów, wypowiadanie spontanicznych skojarzeń, snucie narracji o swoim życiu, myślenie po cichu, czy głośno o swoich uczuciach, przeżyciach, snach i… myślach, nadawanie im nowych znaczeń, czy „zwykłe” opowiadanie o poruszającej czy interesującej historii, czy to przeczytanej, przeżytej, czy obejrzonej, które to jest skarbnicą niepowtarzalnego świata wewnętrznego każdego człowieka.
Doświadczenie kliniczne zdobywam od 2016 roku. Po studiach odbyłam wolontariat w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku na Oddziale dla Dorosłych oraz w Gdańskim Centrum Zdrowia na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej. Przez ponad 5 lat związana byłam z Centrum Zdrowia Psychicznego Optimmed w Gdańsku, gdzie pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych. Pracowałam tam zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi, indywidualnie oraz z grupami. Praca obejmowała poradę psychologiczną, psychoedukację, diagnostykę psychologiczną, psychoterapię krótko- i długoterminową, prowadzenie treningu interpersonalnego oraz regularne superwizje zespołowe z certyfikowanymi psychoanalitykami oraz psychoterapeutami psychoanalitycznymi. Od 2016 roku pracuję też w prywatnym gabinecie. Przez niemal 3 lata współpracowałam z Fundacją Wspierania Rodzin Przystań w Gdańsku, w ramach której to współpracy współprowadziłam warsztaty psychoedukacyjne w gdańskich szkołach podstawowych, gimnazjach oraz w liceach (Projekt „Oznaczeni”).
Od 2020 roku związana byłam z Forum Polskim Pola Lacanowskiego, gdzie brałam udział w tłumaczeniu oraz w namyśle nad tekstami dotyczącymi nieświadomego psychicznego funkcjonowania człowieka w ujęciu psychoanalitycznym, inspirowanymi pracą psychiatry i psychoanalityka J. Lacana. W ramach związku z Forum uczestniczyłam również w seminariach, spotkaniach klinicznych oraz w superwizjach z polskimi oraz europejskimi psychoanalitykami.
Przed podjęciem procesu cenne jest odbycie kilku konsultacji – pomaga to w rozeznaniu w oczekiwaniach, we wstępnej diagnozie problemu oraz w ewentualnym ukierunkowaniu na bardziej adekwatne oddziaływania terapeutyczne, czy psychologiczne. Czasami te kilka spotkań same w sobie bywają pomocne, nie zawsze muszą prowadzić do podjęcia dłuższego procesu.
Serdecznie zapraszam do kontaktu.
Świętojańska 141a/16, Gdynia
Wzgórze Św. Maksymiliana
Psycholożka,
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia,
Interwentka kryzysowa
- Poznawczo-behawioralny
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym CBT, udzielam też konsultacji psychologicznych, rodzicielskich oraz wsparcia w kryzysie. Pracuję z osobami, doświadczającymi obniżonego nastroju, cierpiącymi z powodu zaburzeń afektywnych (typu depresja, dystymia, CHAD itp.) i lękowych, jak również z osobami doświadczającymi trudności w przeżywaniu straty i żałoby. Wspieram osoby mierzące się z trudnościami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, zmianami z życiu prywatnym i zawodowym. W swojej pracy skupiam się na empatycznym rozumieniu trudności pacjenta, towarzysząc w ich przeżywaniu. Pomagam w rozumieniu mechanizmów, które utrudniają satysfakcjonujące funkcjonowanie i prowadzą do dyskomfortu psychicznego.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), korzystam również z elementów Terapii Schematów, Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz Terapii Krótkoterminowej BSFT. Metody pracy dostosowuję do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oczekiwanych efektów. W pracy terapeutycznej kluczowe jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa Pacjenta, jak również relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, współpracy i dobrej komunikacji, dzięki którym możliwe jest wypracowanie pożądanych zmian.
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (CBT) w procesie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego. Tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej uzyskałam na Sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS, natomiast w Instytucie Poznawczym odbywam certyfikowane 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w modalności poznawczo-behawioralnej, zgodne ze standardami wyznaczonymi przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Doświadczenie zawodowe zdobyłam mi.in. w Gdyńskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gdyni oraz w ramach indywidualnej praktyki psychologicznej.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Istotne jest dla mnie również podnoszenie kwalifikacji zawodowych, dlatego systematycznie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.
Serdecznie zapraszam do kontaktu!
Obrońców Wybrzeża 12/2, Gdynia
Gabinet psychologiczny (stacjonarnie) Kinga Adamczyk-Lach
Psycholożka,
Psychoterapeutka,
Coach certyfikowana,
Psychotraumatolożka,
Terapeutka uzależnień
- Rodzaj terapii:
- Dla dzieci i młodzieży,
- Indywidualna
JEST MOZLIWOŚĆ UMÓWIENIA INNEGO TERMINU NIŻ W KALENDARZU, PROSZĘ NAPISAĆ SMS 606 897 116
„Uważam, że dla każdego pacjenta należy konstruować inny rodzaj terapii, ponieważ każdy z nas ma unikalną historię” – Irvin D. Yalom.
Kim jestem?
Przede wszystkim praca jest moją pasją i nie jest to pusty frazes. Maksymalnie angażuję się w to, czym się zajmuję, nieustannie się rozwijam i jestem dla innych w 100% bez miejsca na zbędny margines.
Od lat towarzyszę ludziom w procesie wychodzenia z trudnych doświadczeń, odzyskiwania wewnętrznej równowagi i budowania życia w zgodzie ze sobą.
Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie siłę do zmiany – czasem potrzebuje tylko kogoś, kto pomoże mu ją odnaleźć.
W czym mogę Ci pomóc:
Zaburzenia i trudności psychiczne:
trauma (rozwojowa, relacyjna, PTSD, CPTSD),
zaburzenia lękowe (lęk uogólniony, fobie, ataki paniki),
depresja i obniżony nastrój,
ADHD (zdiagnozowane lub podejrzenie, u dorosłych i młodzieży),
zaburzenia nastroju,
OCD (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne),
zaburzenia odżywiania,
hipochondria.
uzależnienia,
tiki,
wypalenie zawodowe i przewlekły stres,
problemy z regulacją emocji i impulsywnością.
Dolegliwości psychosomatyczne:
przewlekłe bóle (np. migreny, bóle pleców, napięcie mięśniowe),
zaburzenia trawienne (jelito drażliwe, refluks, bóle brzucha),
problemy ze snem, bezsenność,
napięcia w ciele o podłożu emocjonalnym,
nawracające infekcje i spadki odporności związane ze stresem,
objawy lękowe manifestujące się w ciele (kołatanie serca, duszności, drżenia).
Trudności życiowe i emocjonalne:
zdrada, rozstanie, rozwód,
strata (śmierć bliskiej osoby, poronienie, rozstanie),
przemoc (psychiczna, fizyczna, seksualna, emocjonalna),
toksyczne relacje i współuzależnienie,
kryzysy tożsamości i poczucie zagubienia,
samotność, trudności w nawiązywaniu bliskości,
trudności w relacjach z rodzicami lub dziećmi,
problemy w roli rodzica (np. wypalenie, poczucie winy),
problemy zawodowe i wypalenie,
migracja, zmiana otoczenia, trudności adaptacyjne.
Rozwój osobisty i coaching
praca nad pewnością siebie i poczuciem własnej wartości,
odkrywanie swojej tożsamości i potrzeb,
podejmowanie decyzji i zmiana kierunku życia,
budowanie zdrowych granic i relacji,
rozwój uważności i samoświadomości,
odnalezienie wewnętrznego spokoju i sensu.
Prowadzę również szkolenia i warsztaty z zakresu hipnoterapii, skierowane do psychologów, psychoterapeutów oraz studentów psychologii. Moim celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w sposób rzetelny, praktyczny i zgodny z etyką zawodową. Uczę, jak wykorzystywać hipnoterapie jako skuteczne narzędzie terapeutyczne, wspierające proces leczenia i rozwoju pacjenta – w sposób bezpieczny, świadomy i profesjonalny.
Waszyngtona 34/36/10, Gdynia
Centrum Psychoterapii i Coachingu
konsultacja psychologiczna
250 zł
Psycholog,
Trener,
Interwent kryzysowy,
Psycholog kliniczny,
Psychoonkolog,
Psychotraumatolog
- Rodzaj terapii:
- Dla par,
- Grupowa,
- Indywidualna
Od ponad 30 lat pracuję z pacjentami jako psycholog, jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, współtwórcą i organizatorem wielu miejsc zajmujących się pomocą i edukacją, terapeutą, socjoterapeutą, szkoleniowcem-trenerem I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej, a także treningów, warsztatów oraz szkoleń. Pracowałem w Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, w Ośrodku Adopcyjnym, na oddziale onkologicznym Szpitala Klinicznego dla Dzieci Uniwersytetu Medycznego oraz w Szkole Muzycznej jako psycholog, a także w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii, którego byłem współzałożycielem. Pracowałem również jako wykładowca psychologii na wyższych uczelniach: Uniwersytecie Łódzkim, Wyższej Szkole Pedagogicznej, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.
Moim ostatnim osiągnięciem jest założenie Pracowni Psychologicznej SENSUS, w której zajmuję się terapią par, terapią rodzinną i indywidualną w nurcie psychoterapii integracyjnej, a także wsparciem w żałobie, kryzysach życiowych, problemach związanych ze spektrum autyzmu. Pracownia działa na terenie Trójmiasta od września 2022 roku. Od maja 2024 roku Pracownia utworzyła również filię w Łodzi.
Aktualnie pracuję także na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
Moje pasje to: rozwój osobisty, szachy, instrumenty muzyczne, gry RPG i tworzenie do nich scenerii, rysunek i techniki malarstwa artystycznego, aktywny sport – jeździectwo, wspinaczka, żeglarstwo, a także tai-chi, qi-gong, joga, mindfulness.
Waszyngtona 34/36/gab.428, Gdynia
Gdynia Pracownia Psychologiczna Sensus
Psycholog,
Psychoterapeuta certyfikowany,
Interwent kryzysowy
- ACT (Terapia akceptacji i zaangażowania),
- Poznawczo-behawioralny,
- Terapia schematu
- Rodzaj terapii:
- Dla par,
- Indywidualna
Lidia Sender
Jestem magistrem psychologii z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką 4-letnich podyplomowych studiów w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, certyfikowanym psychoterapeutą CBT, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam szereg szkoleń m.in w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Centrum CBT w Warszawie oraz Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.
W pracy terapeutycznej, zarówno indywidualnej jak i grupowej, stosuję podejście poznawczo-behawioralne zalecane szczególnie w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach lękowych, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych oraz zaburzeniach odżywiania, jak również terapię schematów, terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz mindfulness.
Pracowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej pomagając osobom w trudnych sytuacjach życiowych (żałoba, rozstanie, kryzysy indywidualne i rodzinne),w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych. Mam również doświadczenie w pracy z rodzicami, dziećmi i młodzieżą (Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii). Prowadziłam wykłady w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a obecnie na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
Prowadzę spotkania w Gdyni, Gdańsku, on-line, (także w języku angielskim).
Kontakt: tel. 506 008 135
adres: Gdynia ul. Waszyngtona 34/36 gabinet 428
Gdańsk ul. Uphagena 28 gabinet 005
Waszyngtona 34/36/gab.428, Gdynia
Gdynia Pracownia Psychologiczna Sensus
Psycholożka,
Psycholożka dzieci i młodzieży
- Rodzaj terapii:
- Dla dzieci i młodzieży
Nazywam się Adrianna Okonkowska. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych oraz Trenerem Kontroli Złości.
Psychologia dzieci i młodzieży to obszar pracy, który jest mi najbliższy. Przyjmuję tylko dzieci i młodzież oraz ich rodziców. Nie pracuję z osobami dorosłymi.
Towarzyszę dzieciom i młodzieży w przeżywanych trudnościach, dostarczam narzędzi, które pozwalają sobie z nimi radzić. Pomagam dzieciom i młodzieży w nabywaniu kompetencji emocjonalno-społecznych. Wspieram dzieci z trudnościami emocjonalno-społecznymi, nieśmiałe, doświadczające lęków różnego rodzaju, prezentujące nieadekwatne poczucie własnej wartości oraz doświadczające trudnych sytuacji życiowych.
Udzielam także wsparcia rodzicom w procesie wychowawczym – skupiam się na zwiększaniu kompetencji wychowawczych oraz szeroko pojętej psychoedukacji.
W pracy terapeutycznej priorytetem jest dla mnie budowanie relacji opartej na zaufaniu, empatii, zrozumieniu i akceptacji. Komfort młodego człowieka podczas spotkań terapeutycznych jest dla mnie niezbędny. Wierzę, że praca terapeutyczna w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze oraz oparta na solidnej bazie, jaką jest relacja, ma realny wpływ na poprawę funkcjonowania młodego człowieka w wielu aspektach.
Nie przygotowuję opinii dla Sądu w sprawach o opiekę nad dzieckiem/dziećmi.
Przyjmuję dzieci od 6 roku życia.
Drodzy Rodzice,
pierwszą konsultację przeznaczam na zebranie wywiadu dotyczącego dziecka i jego funkcjonowania, zatem zapraszam na nią tylko rodziców (bez dziecka). Kolejne konsultacje odbywają się z dzieckiem.
Władysława IV 59, Gdynia
Gabinet Psychologiczny
Psycholożka,
Seksuolożka
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Jestem psycholożką-seksuolożką (ukończyłam 5-letnie, jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w Sopocie na wydziale Psychologii; dwuletnie szkolenie podyplomowe “Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu), edukatorką seksualną (ukończyłam kurs Edukatorów Seksualnych organizowany przez Poradnię Bliżej Siebie) oraz praktykiem NVC.
Gdzie pracuję?
W “HOLIS-TERA” ( Ośrodek psychoterapii i pomocy seksuologicznej) prowadzę konsultacje z zakresu zdrowia seksuologicznego dla dorosłych, nastolatków, rodziców, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz edukację seksualną.
W celu umówienia się na wizytę proszę skorzystać z udostępnionego na stronie okienka do wysłania wiadomości w zakładce kontakt lub skontaktować się z rejestracją Ośrodka HOLIS-TERA +48513102031
https://holis-tera.pl/kontakt/
W MARINA ZDROWIA pracuję z dorosłymi, nastolatkami, rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
W swojej pracy skupiam się na holistycznym ujęciu zgłaszanego problemu, łącząc psychiczne i seksualne aspekty rozwoju. Podstawą mojej pracy jest wywiad oraz starannie dobrane formy wsparcia, dopasowane do indywidualnych i unikalnych potrzeb pacjenta
Umów się na wizytę:
https://www.znanylekarz.pl/placowki/marina-zdrowia#services-section
W Psyche.ja prowadzę edukację seksualną, warsztaty i szkolenia, jeśli jesteś zainteresowana_y napisz do mnie julia@psyche-ja.pl
W pracy ważne jest dla mnie budowanie bezpiecznej relacji z uważnością na potrzeby pacjenta. Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz w przedszkolu obejmując wsparciem psychologicznym dzieci i rodziców, a także odbywając staż seksuologiczny w Pracowni Holis oraz Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie.
Dlaczego warto umówić się na konsultacje?
Czy czujesz, że Twoje życie intymne nie daje Ci już satysfakcji? Może masz trudności z osiągnięciem orgazmu, zauważasz spadek libido lub odczuwasz ból podczas współżycia? Takie problemy, podobnie jak konflikty w związku czy trudności z funkcjonowaniem seksualnym, dotykają wielu osób – i nie jesteś w tym osamotniony/a.
Jeśli odczuwasz, że Twoja sfera erotyczna została zachwiana, warto zastanowić się nad pomocą specjalisty. Niezależnie od tego, czy jesteś w stałym związku, czy żyjesz samotnie, problemy te mogą wpłynąć na Twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne. Pamiętaj, że spadek libido to nie tylko kwestia intymności – to także jeden z pierwszych sygnałów, że coś w Twoim organizmie może wymagać uwagi.
Decydując się na konsultację z seksuolożką, otwierasz przed sobą drogę do odzyskania radości życia, pewności siebie i lepszego zrozumienia własnych potrzeb.
Świętojańska 32/7, Gdynia
Holis Pracownia Psychoterapii i Pomocy Seksuologicznej
Psycholożka,
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia,
Interwentka kryzysowa,
Terapeutka uzależnień
- Poznawczo-behawioralny
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Jeżeli zastanawiasz się, czy rozmowa z psychologiem może być pomocna w Twojej sytuacji to jesteś na dobrej drodze do poprawy jakości swojego życia. Jest to ogromnie ważny, wymagający krok. Zapraszam Cię do wspólnej drogi, podczas której postaramy się zrealizować wyznaczone cele. Cele czyli to, czego potrzebujesz aby dzisiaj Twoje samopoczucie było lepsze, a Twój potencjał uwolniony. Bez względu na to, co sprawia, że czujesz iż potrzebujesz wsparcia. Nawet jeżeli miewasz myśli, że Twój problem jest niewarty uwagi - pomogę Ci go przezwyciężyć.
Pomoc drugiej osobie jako wartość odkąd pamiętam znajdowała się w ścisłej czołówce zasad, którymi kierowałam się w życiu. Gdy poznałam tę kwestię od naukowej strony narodziła się pasja. Pierwszym etapem była nauka na Uniwersytecie Gdańskim gdzie zdobyłam tytuł pedagoga ze specjalnością resocjalizacji. Zgłębiałam tam zwłaszcza tematy relacji rodzinnych, uzależnień oraz interwencji kryzysowych i mediacji. Tam również ukończyłam szkolenie ,,W pułapce nałogowych zachowań. Kompedium wiedzy o uzależnieniach behawioralnych''. Dalej naukę kontynuowałam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, gdzie zdobyłam tytuł magistra psychologii. Nieustannie poszerzam i aktualizuję posiadaną przeze mnie wiedzę. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia dla psychoterapeutów w Centrum CBT EDU w Warszawie, które jest atestowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Zawodowo szczególnie interesują mnie tematy takie jak: uzależnienia, trauma, relacje rodzinne oraz zaburzenia nastroju.
Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt, która stara się angażować w niesienie pomocy (szczególnie bezdomnym kotom), uwielbiam podróże, spacery po lesie (najlepiej połączone z grzybobraniem) oraz życie w nadmorskiej okolicy.
Jestem przyjazna osobom LGBTQ+ i każdemu człowiekowi bez względu na to w co wierzy, jak wygląda oraz jakie ma przekonania.
Morska 107a/1, Gdynia
Gabinet Psychologiczny Sandra Meller
Psycholożka,
Psychoterapeutka
- Psychodynamiczny,
- Systemowy
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie nieustającego rozwoju. Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na KUL oraz IV-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Studium Terapii Rodzin OPTA w Warszawie. Współpracowałam z takimi instytucjami jak: Specjalistyczna Poradnia dla Rodzin w Lublinie, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa Nasz Dom, Zespół Placówek Specjalistycznych im. K. Lisieckiego "Dziadka", Oddział Dzienny Psychiatryczny Centrum Zdrowia Psychicznego.
Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i psychoterapii indywidualnej dorosłych oraz oraz osób po 16 roku życia. W swojej pracy integruję podejście psychodynamiczne, systemowe i narracyjne. Bliskie mi jest podejście skupione na szukaniu zasobów, ale nie lekceważące trudności klienta. Staram się patrzeć na klienta jako partnera w procesie zdrowienia i zmiany. Psychoterapię widzę jako wspólną podróż do celów ważnych dla klienta. Towarzyszę klientom z szacunkiem dla ich możliwości, potrzeb, emocji, wartości i decyzji. Staram się aby osoby kończące terapię miały poczucie zrealizowania swoich celów oraz bycia zrozumianym, wzmocnionym, świadomym siebie i bardziej szczęśliwym.
Moją wielką pasją są ludzie.
Zapraszam do kontaktu!
Zygmunta Augusta 11a/407, Gdynia
Karolina Czerwińska PeaceStacja
Psycholożka,
Psychoterapeutka
- Psychodynamiczny
- Rodzaj terapii:
- Indywidualna
Jestem dyplomowaną psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, psychologiem oraz socjoterapeutką, członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyłam:
- 4-letnie specjalistyczne szkolenie Psychoterapii Psychodynamicznej przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej
- studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych i seksuologia kliniczna)
- 2-letnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w KCP.
Doświadczenie zdobywałam w Pomorskim Ośrodku Psychoterapii "Psychodynamiczny", Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Gdyni. Stale podnoszę swoje kwalifikacje czytając literaturę fachową oraz biorąc udział w seminariach, szkoleniach i konferencjach.
Zapraszam na konsultacje wstępne osoby dorosłe, będące w kryzysie, doświadczające cierpienia psychicznego od dłuższego czasu oraz osoby z diagnozą psychiatryczną. Konsultacje pozwalają na rozeznanie się w trudnościach pacjenta, postawienie wstępnej diagnozy i dobór najbardziej odpowiedniej formy pomocy. To również czas wspólnej pracy nad ustanowieniem celów i zasad dla dalszej psychoterapii. W zależności od diagnozy, celów i dobranej metody pracy, sesje odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.
Pracuję pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd), specjalizujących się w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych w tym zaburzeń osobowości.
Świętojańska 104a/6, Gdynia
Centrum Psychoterapii
Nie znalazłeś/aś odpowiedniego specjalisty? Sprawdź inne popularne miasta:
- Psycholog Rumia•
- Psycholog Sopot•
- Psycholog Reda•
- Psycholog Gdańsk•
- Psycholog Wejherowo•
- Psycholog Puck•
- Psycholog Luzino•
- Psycholog Pruszcz Gdański•
- Psycholog Tczew•
- Psycholog Nowy Dwór Gdański•
- Psycholog Warszawa•
- Psycholog Kraków•
- Psycholog Gdańsk•
- Psycholog Poznań•
- Psycholog Wrocław•
- Psycholog Łódź•
- Psycholog Białystok•
- Psycholog Bydgoszcz•
- Psycholog Szczecin•
- Psycholog Lublin•
- Psycholog Katowice•
- Psycholog Rzeszów•
- Psycholog Toruń•
- Psycholog Gdynia•
- Psycholog Częstochowa•
- Psycholog Radom•
- Psycholog Kielce•
- Psycholog Olsztyn