Wybuchy gniewu i krzyki przez sen. Co to jest?

Witam, często się denerwuję, często mam doła, często wybucham gniewem. Na nic ochoty nie mam, wszystko mnie praktycznie irytuje, mało tego - często krzyczę przez sen. Czy można mi doradzić co to oznacza?

Jan

2 miesiące temu
Katarzyna Pigulska

Dzień dobry,
Bardzo trudno jest dokonywać jakichkolwiek diagnoz przez internet, a jest to wręcz niemożliwe na podstawie krótkiego wpisu. To, co Pan opisuje wskazuje na jakiegoś rodzaju trudność w regulowaniu emocji. Konkretną diagnozę swojego stanu najlepiej wykonać na wizycie u psychiatry lub psychologa, oprócz samego nazwania Pana trudności - będzie Pan również mógł otrzymać informację, jakie podjąć kroki, aby zająć się tą trudnością.

z pozdrowieniami,
Katarzyna Pigulska

Psycholożka, Psychoterapeutka

2 miesiące temu
Paweł Cisowski

Dzień dobry Panie Janie

Irytacja, uczucie gniewu, niekontrolowane wybuchy złości mogą świadczyć o tłumieniu własnych potrzeb, pragnień oraz emocji.  Na podstawie podanych przez Pana objawów trudno wskazać ich jednoznaczną przyczynę. To z czym dokładnie się Pan mierzy wymagałoby pogłębionej konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Cisowski

2 miesiące temu
Ewelina Kowalska

Dzień dobry. Opisane przez Pana objawy, dolegliwości towarzyszyć mogą różnym rozpoznaniom, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą w zakresie zdrowia psychicznego, który po wstępnym wywiadzie pomoże Panu lepiej zrozumieć posiadane trudności. Jeżeli opisane przez Pana objawy utrzymują się, powodują cierpienie i wpływają niekorzystnie na Pana funkcjonowanie zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej w celu uzyskania odpowiedniego wsparcia. Pozdrawiam serdecznie.

2 miesiące temu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

aby udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie “co to oznacza” trzeba przeprowadzić dokładny wywiad diagnostyczny. Po tak krótkim opisie i nie znając Pana historii ciężko powiedzieć z czego takie trudności mogą wynikać. A mogą być objawami wielu różnych trudności zdrowotnych. Jeżeli czuje Pan, że opisane objawy wpływają na Pana codzienne funkcjonowanie polecam wizytę u psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,

Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

2 miesiące temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Panie Janie,

w związku z opisanymi objawami sugeruję, aby udać się do specjalisty w postaci psychologa, gdzie na wizycie będzie Pan miał możliwość opowiedzieć szerzej o swoich trudnościach a ponadto może uda się opracować plan działania.

Trzymam kciuki! :)

2 miesiące temu
Izabela Czak-Kunert

Dzień dobry.

Trudno udzielić konkretnej odpowiedzi w związku z ogólnym charakterem przekazanych informacji. Jednak ważne jest, że podjęła Pani pierwsze kroki i szuka Pani pomocy. W takiej problematyce warto przyjrzeć się szczegółowo konkretnym sytuacjom, źródłom ich występowania. Pomocna może być konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna. Rekomenduję także wizytę u lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

w zeszłym miesiącu